Cumhuriyet’in 92. Yılını Fener Alayı İle Kutladılar

30 Ekim 2015

Çanakkale’de Cumhuriyet’in 92. yıl dönümü fener alayı ile kutlandı.Çanakkale Belediyesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının desteği ile ‘Ata’ya saygı İstiklal yürüyüşü’ düzenlendi.Vatandaşlar, ellerinde meş’aleler ile kilometrelerce yol yürüdüler.
1
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümünde Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı bir kez daha binlerce kişiyi bir araya getirdi. Vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan fener alayı yürüyüşünü Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile Yat Limanına kadar sürdürdü.Cumhuriyet Bayramı coşkusuna Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da eşi Hale Gökhan ile birlikte eşlik etti. Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz ile belediye meclis üyeleri ve binlerce kentinin katıldığı yürüyüş Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Gazi Bulvarı istikametinden devam ederek Yat Limanında son buldu.

2
Başkan Gökhan, yürüyüşün sonunda kentlilere seslenerek teşekkür konuşması yaptı. Gökhan, “Bu akşam yine her zaman ki gibi, Çanakkale’nin Cumhuriyetçi, laik, Atatürkçü insanlarını bir arada görmek büyük mutluluk verdi. Maalesef bu sene havai fişek gösterisi yapamıyoruz. Çünkü acılarımız var. Biz de yasımızı tutmak için havai fişekten vazgeçtik. İnşallah, ülke esenliğe erdiğinde en büyük, en güzel havai fişek gösterisini yapacağız. Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha kutluyor, katılımınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
3

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir