D.S.İ. Önündeki Sahil Şeridi Kentlinin Kullanımına Açılıyor

14 Haziran 2012

Çanakkale Belediyesi, bir boğaz ve deniz kenti olan Çanakkale’de sahil şeritlerinin kentliler tarafından kullanılabilir özelliklere kavuşturulabilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiği düzenlenme çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da kent için gerçekleştirmek istediği ve her fırsatta dile getirdiği D.S.İ den itibaren sahil şeridinin kentlinin kullanımına açılması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, daha önce düzenleme çalışmaları tamamlanan Sarıçay Rıhtımı’nın sonunda yer alan D.S.İ’ nin önünden başlayan ve plaj mevkiine doğru devam eden yürüyüş parkuru ve sahil şeridi düzenleme çalışmaları devam ediyor. 366,70 m uzunluğunda olacak yürüyüş parkurunun yapımına zemini iyileştirilen alanlarda parke taş ve bordür döşeme çalışmaları ile devam ediliyor.

Çanakkale’nin en güzel manzaralarından birine sahip olan sahil şeridinde gerçekleşen çalışmalarla birlikte çehresi değişen söz konusu alanda yapım çalışmalarına ilişkin kentliler duydukları memnuniyeti belirtiyorlar.

Çanakkale Belediyesi tarafından 2011 yılı içerisinde yapımı tamamlanan Sarıçay Rıhtımı Düzenleme Projesi ile bütünlük sağlayacak ve sahil bandının düzenlenerek kentlinin kullanımına sunulmasını içeren projenin kısa zaman içerisinde taamlanarak kente kazandırılması için çalışmalara hızla devam ediliyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir