Defterdar Işık, Vergi Haftası Nedeniyle ÇTSO’yu Ziyaret Etti

25 Şubat 2015

Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık, 23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan 26. Vergi Haftası kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Defterdar Mustafa Işık’a ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kansu, Selçuk Semizoğlu ve Fatih İş ile Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaparken, Defterdarlık heyetinde, Mustafa Işık ile birlikte daire müdürleri de yer aldılar.

Kongre Fuar Merkezi’ndeki ziyarette, vergi politikaları, kayıt dışı ekonomi ve alınan önlemler ele alındı. Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık, devletin sağlık, eğitim, yol gibi hizmetleri veriyorsa bunun milletimizden, vatandaşlardan, mükelleflerden ve iş adamlarından alınan vergilerle gerçekleştiğini belirterek, ÇTSO yöneticilerine hitaben, “Vergi Haftası vesilesiyle Odanıza ve üyelerinize vergi verdiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık, toplumda vergi ödeme alışkanlığını kazandırma ve her vatandaşa vergi bilincini benimsetmek amacıyla, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi’nin öncülüğünde Merkez ve taşra teşkilatında Vergi Haftası’nın kutlandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Çanakkale’de çalışmalarımızı Merkez ve ilçelerdeki 4 Defterdarlıkla sürdürüyoruz, diğer ilçelerde mal müdürlükleri hizmet veriyor. Tüm çabamız mükelleflere en iyi hizmeti sunmak. Çağımızın sunduğu dijital ortamdan da faydalanarak, hizmetleri aksatmadan devam ettiriyoruz.”

Defterdar Mustafa Işık, Çanakkale’de kurum, kuruluşlar ve iş dünyası ile büyük bir sıkıntı yaşamadıklarını vurgulayarak, “Özellikle ÇTSO’dan çok memnunuz. Vergi Haftası vesilesiyle Odanıza ve üyelerinize vergi verdiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Semizoğlu da, Türkiye’de ailelerden büyük şirketlere kadar bütçelerin sürekli arttığını, bunun vergi gelirlerinin artmasını sağlayarak devlete yaradığını söyledi. Semizoğlu, “Pastanın daha da büyümesi için aileler, şirketler, devlet ve özellikle Çanakkale ili olarak daha çok çalışmamız, mal ve hizmet üretmemiz lazım. Yeni girişimciler gerekiyor. Biz de ÇTSO olarak girişimcilerin, yeni yatırımların önünü açmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Defterdar Mustafa Işık ile ÇTSO yöneticileri arasında yapılan görüşmede, ÇTSO’nun projeleri arasında yer alan inşaat malzemecileri ve mobilyacılar sitesi kurulması konusu da ele alındı. ÇTSO yöneticileri, inşaat malzemecileri ve mobilyacılar sitesi için arsa tahsis edilmesi talebini Defterdar Işık’a tekrarladı. Defterdar Işık da bu konuda yardımcı olacağını belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir