Defterdarlıktan Çanakkale Ticaret Borsasına Ziyaret

02 Mart 2017

Vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının arttırılması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla her yıl 27 Şubat – 5 Mart tarihlerinde kutlanan Vergi Haftası kapsamında Çanakkale Defterdarı V. Orhan Taş ve Defterdarlık yetkilileri, Ticaret Borsasını ziyaret etti.

28’nci Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette Defterdar V. Orhan Taş, Vergi Dairesi Müdürü Sedat Vatansever, Personel Müdürü Osman Çitgez ve Gelir Müdürü Nesrin Basut’tan oluşan Defterdarlık heyetini Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Meclis Üyeleri Melih Gündoğdu, Yaşar Çetin ve Genel Sekreter Sevcan Elver karşıladı.

“Vergi bilincini tüm kesimlere aşılamalıyız”
Defterdar V. Orhan Taş, Vergi Haftası dolayısıyla kurumları ziyaret ettiklerini belirterek, Ticaret Borsası yetkilileri ile bir arada olmaktan son derece memnun olduklarını belirtti. Taş, “Ülkemizde kutladığımız bu hafta sayesinde vergi bilincini tüm kesimlere aşılayarak vergide gönüllü uyum ve ödeme alışkanlığına katkı sağlamayı amaçlamaktayız” dedi.

Vergi Dairesi Müdürü Sedat Vatansever ise “Kamu hizmetlerinin, hızlı ve etkin şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi son derece önemlidir. Bu kapsamda bizler ilimizin sizler gibi büyük sivil toplum kuruluşları ile iletişimine büyük önem veriyoruz. Çanakkale Ticaret Borsası olarak İlimiz ekonomisinin gelişmesi ve üyelerimizin sektörlerinde büyümesi adına yaptığınız çalışmaları yakinen takip ediyorum. Bu vesile ile sizleri tebrik ediyorum” dedi.

“Verginin ülke kalkınmasında önemi büyük”
Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz de konuşmasında vergi haftası kapsamında yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek vergi konusunda toplumun tüm kesimlerinin hassas davranması gerektiğini belirterek verilen vergilerin tekrar hizmet olarak döndüğünü kaydetti. Deniz, “Verginin, ülkemiz kalkınmasındaki önemi ve ekonomik büyümemizdeki rolü çok büyüktür. Defterdarlık kurum olarak ağır bir yükümlülük taşımakta, ilimizin gelir ve giderlerindeki dengeyi sağlamak adına yürütülen çalışmalardan dolayı sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal ise Çanakkale Ticaret Borsası olarak Tarım ve Hayvancılık sektörlerinin temsilcileri olduğunu belirterek, Çanakkale’deki tarımsal ürün desenini ile ilgili Defterdar ve heyetine ayrıntılı bilgiler verdi. Ayrıca Uysal, borsaların belge sisteminin yerleşmesi, vergi kaçağın önlenmesi açısından ve stopaj vergisinin ödenmesi açılarından büyük ölçüde yararları olduğunu belirtti.

Defterdar V. Orhan Taş ve Vergi Dairesi Müdürü Sedat Vatansever’e ziyaretin ardından Ticaret Borsası olarak Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal tarafından 28’nci Vergi Haftası ziyareti anısına plaket takdim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir