Demircioğlu Caddesi’nde Alt ve Üst Yapı Çalışmaları

Demircioğlu Caddesi’nde Alt ve Üst Yapı Çalışmaları
05 Ocak 2010

Çanakkale Belediyesi şehrin en işlek caddelerinden birisi olan Demircioğlu caddesinde alt ve üst yapı çalışmasına başlayacak.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şehrin belirli bölümlerinde etap etap gerçekleştirilen alt ve üst yapı çalışmalarında sıranın şehrin en işlek caddelerinden birisi olan Demircioğlu caddesine geldiğini belirterek, ?Yaptığı bütün yatırım çalışmalarında kaynaklarımızın en etkin şekilde kullanılması, ihtiyacımız olan zaman, emek gibi değerlerde tasarrufa gidilmesine önem veren belediyemiz aynı düşünceden yola çıkarak 2. Demircioğlu Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarını kapsayan proje alanımız içinde var olan alt ve üst yapı sistemlerimizin teknik standartlara uygun şekilde yapılandırılmasını planladı. 14500 metrekarelik bir alanı kapsayan projemiz kapsamında 1610 metre kanalizasyon ve 565 metre yağmursuyu şebekesi, 140 adet abone bağlantı-parsel bacası oluşturma, İçmesuyu abone bağlantı yenileme, Çanakkalegaz tarafından 1250 metre ana şebeke, 183 adet abone bağlantısı, Uedaş ve Telekom tarafından ana şebeke hattı ve abone bağlantısı yapılarak teknik altyapı çalışmaları tamamlanacak? dedi.

5 AY SÜRECEK ÇALIŞMALAR MAYIS AYI SONUNDA TAMAMLANACAK

Yapılacak bu çalışmalardan sonra 4500 metrekare kaldırım, 3700 metre bordür-oluk, 9100 metrekare yol kaplama, 900 metrekare orta refüj peyzaj düzenleme, trafik yatay ve düşey yönlendirilmesi ile üst yapı çalışmalarının tamamlanacağını da belirten Gökhan, “Hava koşullarının uygun olması halinde, belediyemiz, Çanakkalegaz, Uedaş ve Telekom?un proje alanı içinde yapacağı çalışmaların 31 Mayıs 2010 tarihinde tamamlanması planlanıyor? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir