Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitim Programı Başladı!

03 Aralık 2016

Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi tarafından 2-4 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek, “Gençlerle Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitim Programı” başladı.

Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi tarafından organize edilen “Gençlerle Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitim Programı” 2 Aralık Cuma günü başladı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katıldığı demokrasi ve insan hakları eğitiminde, karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunuldu. Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen program ile demokrasi ve insan hakları hakkında gençlerin bilgi ve farkındalıklarını arttırarak, demokratik toplum ve insan haklarına saygılı yaşamın geliştirilmesine katkı sağlamak,demokrasi ve insan hakları eğitimi alanında öğrenci, öğretmen, ebeveynlerin eğitiminin geliştirmek; bireylerin topluma demokratik katılımını arttırmak,okullardaki okul öğrenci birliklerinin ve sosyal kulüplerin etkinliklerinin artırılarak; demokrasi eğitimine ve demokrasi kültürünün geliştirilmesine katkı sağlamak,demokratik vatandaşlık ve insan hakları eğitimi alanlarında sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurumları ve eğitim kurumları arasında işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak yer alıyor.
1
Öte yandan eğitim programı Akran Eğitimi metoduyla gençlerle gerçekleştirilecek olup; gerçekleştirilecek duyurulara başvuran gençler; 3 günlük bir eğitmen eğitimi alacaklar. 2-4 Aralık tarihleri arasında yaklaşık 25 gençle düzenlenmesi planlanan programın uygulama eğitimleri ise Ocak-Haziran ayları arasında gerçekleşecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara Erasmus + Programı CooperActive II Projesi kapsamında Uluslararası Eğitmen Sertifikası düzenlenecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir