Demokrat Parti’de Olağanüstü Kongre Kararı Alındı

10 Nisan 2010

Marmara ve Ege Bölgesi’nde görev yapan Demokrat Parti (DP) il başkanlarının Çanakkale’de gerçekleştirdikleri toplantıda olağanüstü kongre kararı alındı.

İlki Şubat ayında İzmir’de, ikincisi geçen ay Aydın’da yapılan DP Marmara ve Ege Bölge İstişare Toplantısı, bu ay DP Çanakkale İl Teşkilatı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kolin Hotel’de düzenlenen 3. DP Marmara ve Ege Bölge İstişare Toplantısı’nın sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşıldı. Şehitler diyarı Çanakkale’de yapılan istişare toplantısında DP’nin daha güçlü bir şekilde iktidara yürüyen bir parti olması için 20 il başkanının imzasıyla olağanüstü kongre kararı alındı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda çıkan olağanüstü kongre kararı, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’a tebliğ edilecek.

DP il başkanları, istişare toplantısı sonrasında alınan kararı kamuoyu ile paylaşmak için Şehir Kulübü’nde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan DP Çanakkale İl Başkanı İsmet Akıncı, 20 il başkanının katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısında olağanüstü kongre kararı çıktığını söyledi. Toplantının Çanakkale’de yapılmasından dolayı il başkanlarının isteği üzerine kendisinin sözcü olduğunu dile getiren Akıncı, “Demokrat Parti İstişare Toplantısı’nı Türkiye’nin demokrasinin temel taşlarının atıldığı Çanakkale’de yapmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Yaklaşık 4 saat yapılan toplantıda çıkan sonuç 20 il başkanının imzasıyla partimizin daha güçlü olabilmesi ve iktidara yürüyen bir partiye yakışır bir şekilde olabilmesi için her il başkanımın kendi illerini temsilen attığı imzayla olağanüstü kongre yapılması için genel merkezimize, özellikle Yargıtay başsavcısının partimiz için verdiği o direktifin yürürlüğe girmesi için olağanüstü kongre için genel başkanımıza bilgi verilmesi ve yazıyla da bunun tebliğ edilmesiyle ilgili karar çıkmıştır. Bu konuda ev sahibi olduğumdan dolayı değerli il başkanlarım beni sözcü tutmuşlardır. İnşallah kırat eski günlerde olduğu gibi şahlanarak iktidara koşacaktır. Bunu hep birlikte göreceğiz” dedi.

20 il başkanının da DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un yanında olduğunu vurgulayan İsmet Akıncı, “Sayın Tansu Çiller bizim partimizin üyesidir. Eski genel başkanımızdır. Fakat bizim şuan genel başkan sorunumuz yoktur. Genel başkan konusunda hiçbir il başkanımızın görüşleri olmamıştır. 20 il başkanı sayın Cindoruk’un yanındadır. Tamamıyla olağanüstü kongrede, özellikle kendisine verilmek üzere meşhur ıslak imzalı yazı tebliğ edilecektir. Bizim partimizin şu anda genel başkanlıkla ilgili hiçbir sorunu yoktur. Çünkü sayın Cindoruk hiçbir kimsenin yapmadığını yapmış, Anavatan Partisi’yle Demokrat Parti’yi biraraya getirmiştir. Bugüne kadar yapılamayan, yaklaşık 29 yıllık bölünmüşlüğü tek bütün haline getirerek tüm kamuoyuna sergilemiştir” diye konuştu.

Düzenlenen basın açıklamasına Afyon İl Başkanı Gürcan Şensoy, Aydın İl Başkanı Engin Polat, Balıkesir İl Başkanı İlhan Sezginsoy, Burdur İl Başkanı Şükrü Karakayalı, Bursa İl Başkanı Ayhan Barışıcı, Çanakkale İl Başkanı İsmet Akıncı, Denizli İl Başkanı Zafer Bakırsoy, Edirne İl Başkanı Mehmet Eren, Eskişehir İl Başkanı Emre Demir, Isparta İl Başkanı Ali Koçal, İstanbul İl Başkanı Tekin Enerem, İzmir İl Başkanı Fatih Dalan, Kırklareli İl Başkanı Rafet Gökdemir, Kütahya İl Başkanı Atilla Palangalı, Manisa İl Başkanı Ümit Canuyar, Muğla İl Başkanı Erol Kapiz, Sakarya İl Başkanı Mehmet Mangıroğlu, Tekirdağ İl Başkanı Nevzat Teker, Uşak İl Başkanı Zafer Yülüklü ve Yalova İl Başkanı Muhammet Sarıoğlu katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir