Deniz Kuvvetleri Komutanı Metin Ataç’tan Rektörlüğe Ziyaret

13 Şubat 2009

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ve beraberindeki heyet Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Oramiral Metin Ataç, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin güçlü bir üniversite olduğunu ve Çanakkale’ye yönelik gözlemlerinde kentin, üniversite kenti haline geldiğini belirtti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın çalışmaları hakkında da bilgi veren Oramiral Ataç, üniversite ile işbirliği yapmayı arzuladıklarını, 24 milyon belgeden oluşan geniş arşivlerlerini bilim adamları ve öğrencilerin kullanımına sunduklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ÇOMÜ’nün Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları ile Araştırma Merkezleri hakkında bilgi verdi. Su ürünleri ve tarihe yönelik önemli çabalar içinde bulunulduğunu belirten Rektör Akdemir, üniversitede Yelken Kulübü ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, Sualtı Hekimliği konusunda kayda değer gelişme sağlandığını, Sualtı Topluluğu başta olmak üzere 100’ün üzerinde öğrenci topluluğuna sahip bulunduğunu belirtti.

Görüşmede halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından uluslararası düzeyde sürdürülen Piri Reis Sempozyumu’nun üçüncüsünün üniversitede yürütülmesi de taraflar arasında karara bağlandı. Ziyarette ÇOMÜ’nün ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongre yapma konusundaki motivasyonu ve başarıları da masaya yatırıldı. Yakın zamanda sonuçlanan “Çanakkale İl Değerleri Sempozyumu” ile 2010 yılında yapılacak “Dünya Üniversiteler Kongresi” hakkında da Deniz Kuvvetleri Komutanına bilgi sunuldu. Ziyaret, Rektör Ali Akdemir ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral metin Ataç?ın günün anısına birbirlerine çeşitli armağanları takdim etmeleri ile son buldu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir