Denizlerde Avlanma Yasağı Başladı

15 Nisan 2013

1 Eylül 2012 tarihinde başlayan deniz ve iç sularda su ürünlerinin avlanma sezonu, 15 Nisan Pazartesi günü itibarıyla son buldu.

Su ürünleri kaynaklarından ekonomik olarak yararlanmak, deniz ve iç sulardaki su ürünlerinin kalite ve stoklarının korunması amacıyla su ürünleri avcılığına getirilen yasakların başlamasıyla birlikte; trol ve gırgır ağları ile su ürünleri avlanması yapılamayacak. Ancak 3/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ hükümlerine uymak şartıyla olta, uzatma ve parakete gibi avlanma araçlarıyla dönem boyunca su ürünleri avcılığı yasak kapsamına girmiyor.

Denizlerde ve iç sularda Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 3/1 Numaralı Tebliğ ile su ürünleri avcılığına getirilen genel yasaklar 15 Nisan 2013 tarihinde başlıyor. Buna göre; tüm denizlerde 15 Nisan ? 31 Ağustos tarihleri arasında gırgır ağları ile su ürünleri avcılığı; trol avcılığına açık tüm karasularımızda ise 15 Nisan ? 15 Eylül tarihleri arasında dip trol ağları ile su ürünleri avcılığı yapmak yasaklanıyor. Yasaklara rağmen avlanma yapan balıkçılara idari para cezası uygulanacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir