Denizlerimizde (Batı Karadeniz’in Batısı, Marmara ve Kuzey Ege) Fırtına Bekleniyor!

Denizlerimizde (Batı Karadeniz’in Batısı, Marmara ve Kuzey Ege) Fırtına Bekleniyor!
23 Ocak 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Ocak Pazartesi – 25 Ocak Salı günleri arasında Fırtına beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan “Denizlerimizde (Batı Karadeniz’in Batısı, Marmara ve Kuzey Ege) Fırtına Bekleniyor!” başlıklı açıklamada 24 Ocak Pazartesi – 25 Ocak Salı günleri arasında Fırtına beklendiği uyarısında bulunularak, Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 23 Ocak Pazar günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Batı Karadeniz’in batısında (Kırklareli ile İstanbul’un Avrupa Yakası Kıyıları) rüzgarın, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği bekleniyor.

Marmara’da rüzgarın, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği bekleniyor.

Kuzey Ege’de rüzgarın, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, akşam saatlerinden sonra yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, Salı günü (25.01.2022) akşam saatlerinde kuzeyi ile zamanla gün içinde etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir