Depremin Çanakkale’deki Bilançosu

25 Mayıs 2014

Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi açıklarında dün (24 Mayıs Cumartesi günü) saat 12.26’da meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan hasar gün yüzüne çıkmaya başladı. Çanakkale il merkezi ve ilçelerinde hastaneye kaldırılan 278 kişi arasından, tedavileri yapılan 255 kişi taburcu edildi. Deprem sırasında toplam 84 konut ve işyeri, 13 minare ve 2 kilise zarar gördü.

Çanakkale’de saat 12:26 ?dan 20:30’a kadar İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ne bildirilen yaralı vatandaşların toplam sayısının 278 olarak kaydedildiği bildirildi. AFAD tarafından yapılan açıklamada, Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 80 kişiden 66’sı taburcu olurken, 14 kişinin hastanedeki tedavilerinin devam ettiği; kırık,düşme ve panik atak nedeniyle ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan 16 kişiden 15’nin de taburcu edildiği belirtildi. Çanakkale il merkezi ve ilçelerinde bulunan vatandaşların, 32’si düşme, 76’sı panik atak,11’i kırık sebebiyle hastanelere kaldırılırken 23 kişinin hastanedeki tedavilerine devam ediliyor.

15 İBADETHANE HASAR GÖRDÜ
Yine AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre, Gökçeada ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sırasında toplam 84 konut ve işyeri, 13 minare ve 2 kilise zarar gördü. Yenice Devlet Hastanesi tamamen boşaltıldı ve kullanılamaz raporu verildi. Umurbey beldesinde yaşlıların kaldığı bir bina boşaltıldı. Depremi en şiddetli hisseden Gökçeada merkezinde ise 4, Tepeköy’de 20, Dereköy’de 4 bina ve 2 kilisede hasar meydana geldi. Yenice Koruköy’de bir evin duvarı yıkıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir