“Destanlaşan Coğrafya Çanakkale” Kitabının Galası İle Çanakkale Fotoğrafları Sergisinin Açılışı Yapıldı

28 Ağustos 2008

Çanakkale Valiliği tarafından ilin tarihi ve turistik yerlerini fotoğraflarla gösteren ?Destanlaşan Coğrafya Çanakkale? isimli kitabın tanıtım galası ile Çanakkale fotoğraf sergisinin açılışı Güzel Sanatlar Galerisi?nde yapıldı.

Güzel Sanatlar Galerisi?nde gerçekleştirilen kitabın tanıtım galasında bir konuşma yapan Vali Orhan Kırlı, tarihi ve turistik açıdan önemli bir yerleşim birimi olan Çanakkale?nin bu tür kitaplarla daha iyi tanıtımının yapılacağına inandığını belirterek, ?Destanlaşan Coğrafya Çanakkale? isimli kitabımızda ilimizin güzelliklerini fotoğraflarla göstermek istedik. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan kitabımız sayesinde Çanakkale çok daha iyi anlatılabilecek? dedi.

Bu arada 1 yıllık çalışma sonunda 20 bin kilometre yol kat ederek çektiği fotoğraflardan böyle bir kitap hazırlamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Gazeteci Murat Kıray ise 165 sayfadan oluşan eserin önemine değinerek, ?1 yıl boyunca yaptığım çalışmalar sonunda ilin tarihi ve turistik yerlerinin havadan, karadan ve deniz içinden çektiğim 30 bin kare fotoğrafın 165?i bu kitapta yer alıyor. Kitapta yer alan fotoğraflarların bulunduğu bu sergimiz 3 gün boyunca açık kalacak. Ayrıca bu fotoğraflar ve bunun dışında ilimizin değişik fotoğraflarından oluşan sergim ise Mustafa Erdoğan?ın Troya gösterisi ile birlikte bütün dünyayı dolaşacak. Böylece Çanakkale Troya efsanesi ile birlikte fotoğraflarla da dünyada tanıtılacak? dedi.

Serginin açılışına Vali Orhan Kırlı, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku, Belediye Başkan Vekili İsmet Güneşhan ile çok sayıda davetli katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir