Destek Eğitimi Programına Annelerden Teşekkür Var…

Destek Eğitimi Programına Annelerden Teşekkür Var…
24 Şubat 2021

Çanakkale Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ortak çalışma protokolü doğrultusunda gerçekleştirilen Anne Destek Eğitimi Programı, salgın rahatsızlık sürecinde online ortamda “Anne Buluşmaları” adıyla düzenlenmeye devam ediyor. Program, katılımcılardan ilgi görüyor.

Pandemi önlemleri kapsamında online olarak gerçekleşen eğitimlerde haftalık 1 GB internet desteğinin yanı sıra AÇEV tarafından da eğitimde kullanılan kitap, kırtasiye ve etkinlik setleri gibi malzemelerin desteği katılımcılara sağlanıyor. Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Sosyal Yaşam Evlerinde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı Hatice Okyar tarafından düzenlenen online eğitimlerde 8 hafta süren bir grubun daha çalışmaları tamamlandı.

Eğitim programının sonunda katılım belgelerini almaya hak kazanan katılımcılar ise programdan çok memnun. Yalnızca annelerin değil, babaların da büyük ilgi gösterdiği eğitimlerin bireysel gelişimi ve aile içi diyaloğu arttırdığını söyleyen katılımcılardan bazıları düşüncelerini şöyle ifade etti;

“Bu proje benim için çok faydalı oldu. Bize anlatılanları hayatımda doğru yerde ve doğru zamanda kullanmayı öğretti. Çocuğumla zamanımı daha verimli ve güzel geçirdim sizin sayenizde. Emeklerinize teşekkürler.”
– Zehra Avcı.

“Bu projenin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Sayenizde çocuklarımla daha güzel vakit geçirdim. Verdiğiniz tavsiyeler, söylediğiniz düşünceler hayatımda olumlu yerlere sahip oldu. İyi ki siz, diyorum. Herkesin emeğine sağlık, hepinize çok teşekkür ediyorum.”
– Hatice Urlu

“Bu proje sayesinde ailecek çok kaliteli vakit geçirdik. Eğlendik, öğrendik. Çocuklarda olumlu değişiklikler oldu. Biz de çocuklarımız da mutluyuz. Herkese çok teşekkür ederiz.”
– Hatice Demir

“Bu proje hayatımda bana ışık tuttu. Unuttuğum çok şeyi hatırlattı. Çocuklarımın geleceğine yatırım oldu. İyi ki bu proje var. Biz anneleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz. Kalbi kadar güzel değerli Hatice Hocamıza sonsuz teşekkür ederim.”
– Şükran Suçin.

Çanakkale Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından gerçekleştirilen Anne Destek Eğitimi Programının yeni dönem kayıtları devam etmekte olup ayrıntılı bilgi için Çanakkale Belediyesine bağlı sosyal yaşam evleri ile iletişime geçebilirsiniz.

TROİA SOSYAL YAŞAM EVİ

Barbaros Mahallesi Hacı Faik cd. Gazi Sokak No: 9 (Ahmet Taner Kışlalı Parkı Arkası)

218 29 65

ESENLER SOSYAL YAŞAM EVİ

Esenler Mahallesi Demokrasi Cad. No: 17

212 22 66

BARBAROS SOSYAL YAŞAM EVİ

Barbaros Mahallesi Aziziye Cad. Kardelen Apt. No: 40 A (Kütüphane Yanı)

217 72 12

FEVZİPAŞA SOSYAL YAŞAM EVİ

Fevzipaşa Mahallesi Nalbantlar Caddesi No:8

2175601

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir