Destek Sözleşmeleri İmzalanıyor

22 Temmuz 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Mali Destek Programında desteklenen projelerin sahipleriyle sözleşmeler imzalanıyor. Bugüne kadar 10 projeyle sözleşmeler imzalandı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2015 Yılı Mali Destek Programları için çalışmalar başladı. Program kapsamında Ajans tarafından desteklenecek 36 proje ile sözleşmeler imzalanıyor. Geçtiğimiz günlerde değerlendirme süreci tamamlanan destekler için 231 proje başvurusu alınmıştı.

Açıklanan sonuçlara göre 5.5 Milyon TL bütçeli İktisadi Kalkınma Mali Destek Programında 16 KOBİ projesi, 5.5 Milyon TL bütçeli Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında 7 proje ve 2.000.000 TL’si Sosyal Kalkınma Mali Destek Programında ise 13 proje destek almaya hak kazandı.

Altyapı Projelerinde ilk imza Balıkesir Valiliğinden
Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında desteklenecek altyapı projeleri içinde ilk imza Balıkesir Valiliği ile atıldı. Balıkesir Valiliği’nin hazırladığı Misya Yürüyüş Yolları Projesi’nin sözleşmesi Balıkesir Valisi Mustafa Yaman tarafından imzalandı.

Proje ile ormanlık alanlarda doğa yürüyüşü yolları ve seyir terasları yapılarak doğa sporlarına yönelik altyapı çalışmalarının ve eko turizm potansiyelinin geliştirilmesi amaçlıyor.

Toplam bütçesi 502 bin TL olan ve GMKA’nın 377 bin TL destek verdiği, Balıkesir turizmine önemli alternatif katkılar yapacak projede; Erdek, Gönen, Dursunbey, Edremit, Sındırgı, İvrindi, Gömeç, Susurluk ve Kepsut Belediyelerinin aralarında bulunduğu 9 Belediye iştirakçi olarak yer alıyor.

gmka.org.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir