Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nin Restorasyonu Tamamlandı

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nin Restorasyonu Tamamlandı

Çanakkale’de, 2010 yılı Haziran ayı sonunda restorasyon çalışmalarına başlanmasına rağmen yapılan eksik keşif sebebiyle yıl sonunda çalışmalarına ara verilen kordon boyundaki tarihi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi?nin yeniden başlanan restorasyonu tamamlandı.

Kordon boyunun en önemli tarihi binaları arasında yer alan ve Hettie Grech (Madam Katya) tarafından yıllarca kullanıldıktan sonra Güzel Sanatlar Galerisi haline getirilen tarihi binanın restorasyonunun tamamlandığını belirten yetkililer, 10 güne kadar tarihi yapının yeni hali ile teslim edileceğini söylediler. Dış cephesi yenilenen tarihi yapının iç kısmında küçük çaplı son rötuşların yapıldığını da belirten yetkililer, çalışmaların ardından binanın yeniden hizmete gireceğini söylediler.

Öte yandan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna da tarihi binadaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir