Dolandırıcılar Polis ve Başsavcıdan Sonra Şimdi de Vali Olmaya Başladı

07 Şubat 2011

Çanakkale’de telefonda kendilerini polis ve başsavcı olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran şahıslar bu kez taktik değiştirerek kendilerini Vali olarak tanıtmaya başladı.

Çanakkale?nin Ezine ilçesinde bir süt ürünleri tesisini telefonla arayan kimliği bilirsiz kişi kendisini Çanakkale Valisi olarak tanıtıp kimsesiz ve yardıma muhtaç kişiler adına yardım kampanyası düzenlediklerini bu konuda da kendilerine yardım edilmesini istedi. Bunun üzerine dolandırılacağını anlayan Ö.Ö (37) durumu emniyet birimlerine bildirdi. Kendisini Vali olarak tanıtan kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Öte yandan emniyet birimleri vatandaşları dolandırıcılık olayları sebebiyle uyararak telefonda kendisini Vali, emniyet mensubu ve başsavcı olarak tanıtıp para isteyen kişilere inanmamalarını söyledi.

ÇANAKKALE’DE ÖĞRETMENİ DOLANDIRDILAR

Çanakkale?de telefonda kendisini emniyet görevlisi olarak tanıtan kişiye 660 TL gönderen öğretmen dolandırıldı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre Kemalpaşa Mahallesinde oturan Ö.F.D ( 43) isimli öğretmeni telefonla arayan kimliği belirsiz şahıs kredi kartının kopyalandığını belirterek, “Hesabınızda bulunan parayı çekin ve bizim yönlendireceğimiz hesaba aktarın. Şahıslar yakalanınca tekrar sizin hesabınıza yatırılacak? dedi. Bunun üzerine paniğe kapılan öğretmen Ö.F.D de belirtilen hesaba 660 TL parayı yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığının farkına varan öğretmen emniyet birimlerine başvurarak şikayetçi oldu.

Olayla ilgili tahkikata sürdürülüyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir