Dolandırıcılık Çetesi Biga’da Çatıştı: 1 Ölü

09 Ocak 2011

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kazı sonucu bulduklarını iddia ettikleri 9 kilo sahte altını bir başka çetenin üyelerine satmak isteyen 8 kişi ile alıcı 2 kişi arasında çıkan kavgada 1 kişi silahla vurularak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Fethiye’den kiraladıkları 48 GS 017 plakalı araçla buluşma yeri olarak seçtikleri Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Akköprü köyüne gelen ve sahte altınları gerçek piyasa değerinin altında satarak dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen çetenin 8 üyesi ile altınları teslim almak üzere İstanbul’dan gelen H.Ö. ve H.Ç. Cumartesi gecesi saat 01.00 sıralarında buluşma yerine geldi. İlk önce bir tenekeye doldurulmuş ve altın suyuna batırılmış 9 kilo bilyeyi, gerçek altın gibi İstanbul’dan gelen alıcılara teslim eden çete üyelerinin karşılığında parayı istedikleri anda alıcılardan H.Ç., silahına sarılıp Halil A.’yı (29) göğsünden vurdu.

HASTANE BAHÇESİNE BIRAKIP KAÇTILAR
İstanbul’dan gelen alıcılar hızla araçlarına binerek olay yerinden kaçarken, diğer çetenin üyeleri de 48 GS 017 plakalı araca aldıkları Halil A.’yı Özel Biga Can Hastanesi bahçesine bırakıp kaçtı. Hastane güvenliğinin fark ettiği ve plakasını aldığı araç, saat 03.30 sıralarında Biga’dan Çanakkale yönüne giderken Balıklıçeşme beldesi jandarma ekiplerinin ihtarıyla durduruldu. Araçtan inerek kaçmak isteyen çete üyelerinden 5’i jandarmanın takibiyle yakalanırken biri bayan 2 kişi karanlıkta izlerini
kaybettirmeyi başardı.

SEVK OLDUĞU HASTANEDE ÖLDÜ
Takas için gerçekleşen buluşmada, parayı vermeden kaçmak isteyen alıcılar tarafından göğsünden vurulan Halil A., Özel Biga Can Hastanesi’nden Biga Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada ameliyata alınan ve durumunun ağırlaşması üzerine Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Halil A., yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

EMANET ARAÇ ELE VERDİ
Buluşma yerinde parayı vermeyip bir kişiyi öldürdükten sonra olay yerinden kaçan 2 kişiden H.Ö., aracını emanet aldıkları arkadaşlarının aracın zamanında getirilmemesi üzerine polise ihbarda bulunmasıyla Zeytinburnu’nda yakalandı. Araçta bulunan altınların da burada yapılan incelemesinde sahte olduğu anlaşıldı. H.Ö.’nün suç ortağı H.Ç.’nin de yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Manisa’dan gelen çete üyelerinden Ö.D., S.E., F.Y., S.Y. ve A.G. Biga Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

ÇETE HESAPLAŞMASINDA 8 KİŞİ TUTUKLANDI

Çanakkale’de, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan çete hesaplaşmasıyla ilgili hakim karşısına çıkan 8 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde define bulduklarını iddia eden 8 kişi, alıcı olduğunu söyleyen İstanbul’dan H.Ö. ve H.Ç. ile irtibata geçmiş ve bu kişilerle önceki gün Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Akköprü köyü yakınlarında buluşmuştu. Burada çıkan tartışmanın silahlı çatışmaya dönüşmesi üzerine, Manisa’dan gelen 8 kişilik gruptaki Halil A. (29) vücuduna isabet eden kurşunla hayatını kaybetmişti.

Olayın ardından gözaltına alınan Ö.D., S.E., F.Y., S.Y., A.G., H.Ö., C.B. ve B.S., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir