DSP Genel Başkanı Sezer Çanakkale’de

15 Mart 2009

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, “Düne kadar bize Atatürk’ü Cumhuriyeti öğretmeye kalkan Baykal, otobüsünde Mahsun’i Şerif’in ‘Sarı saçlım. Uyanda bak bizim hallara. Kara çarşaf yakışmıyor kullara’ türküsünü çalıp ardından otobüsten inip çarşafa rozet takıp inanç sömürüsünde bulunuyor” dedi.

Öğle saatlerinde Tekirdağ üzerinden Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi Bolayır beldesine gelen DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Gelibolu ve Eceabat ilçesini ziyaret ederek vatandaşlar bir araya geldi. Ardından arabalı vapurla Çanakkale’ye geçen Sezer, il merkezinde konvoyla bir süre dolaştı. Akşam saatlerinde belediye sosyal tesislerine gelen Zeki Sezer, burada otobüs üzerinden vatandaşlara hitap etti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı eleştiren Zeki Sezer, ülkenin ekonomik durumu ile ilgili açıklamalarda
bulunarak, “Türkiye’de ekonomi büyümüyor. Aslında ithalata dayalı, dışa bağımlı ekonomi büyümüş gibi, sanal bir büyümeyi ortaya koyuyor. Bu bir hormonlu büyüme. Eğer ekonomi gerçekten büyüyor olsa, milletin durumu iyileşir. İşsizlik artmaz. Çiftçi maliyeti 3 katına çıkmışken 6 yıl öncesi fiyatlara ürününü satamaz hale gelmez. Ekonomide bu kötü gidişi lafla yok saymaya çalışan Başbakan’ın bir de karşısında gölge oyununa ortak birlikte oynadığı Baykal var. Milletin önüne engel olmaya devam ediyor. Oturmuş
oraya, solunda milletinde önünü yıllardır tıkamaya devam ediyor. Öyleyse artık Baykal’dan da, Erdoğan’dan da Türkiye’yi kurtarmanın zamanı değişim zamanı, Demokratik Sol zamanı, önce Çanakkale’de değişim zamanı geldi” dedi.

Sezer, CHP’nin çarşaf açılımına tepki göstererek, “Düne kadar bize Atatürk’ü Cumhuriyeti öğretmeye kalkan ki, biz kimseden öğrenecek değiliz, Cumhuriyeti, Atatürk’ü, laik demokrasimizi otobüsünde Mahsun’i Şerif’in ‘Sarı saçlım. Uyanda bak bizim hallara. Kara çarşaf yakışmıyor kullara’ türküsünü çalıp otobüsten inip çarşafa rozet takarak inanç sömürüsünde bulunuyor” diye konuştu.

Çanakkale’de belediye başkan adayı Erol Sazcı’ya destek de isteyen Sezer, bayanlara önem verdiklerini de belirterek, “Özellikle belediye meclis üyelerimizin yüzde 40’ı kadın. Kontenjan adaylarımızın tamamı kadın. İşte bu yapı ile başarmamak mümkün değil” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Kumkale beldesine geçen Sezer, geceyi Çanakkale il merkezinde geçirecek.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir