Dünya İkincisi Okçuya Milletvekilinden Çeyrek Altın Hediyesi

Dünya İkincisi Okçuya Milletvekilinden Çeyrek Altın Hediyesi
13 Eylül 2011

AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Polonya’da yapılan Okçuluk Gençler Şampiyonası’nda dünya ikincisi olan ekipte bulunan Gelibolulu Milli Okçu Özgürcan Alıcı’yı çeyrek altınla ödüllendirdi.

Gelibolu’ya bir dizi inceleme ve ziyaretler için gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Milli Okçu Özgürcan Alıcı’yı tebrik ederek kutladı. Okçuluk Milli Takımının bu başarısından memnunluk duyduğunu belirten Milletvekili Mehmet Daniş, “Tabiiki bu başarının içerisinde Gelibolulu bir sporcumuzun da olması bizleri daha da sevindirdi ve mutlu etti. Takımımızın ve senin bu başarında payı olanları da kutluyorum. Yaptığınız işi severek yapıyorsanız hiç bir zaman başarılı olamam gibi bir nedeniniz olmaz. Başarının devamını diliyorum” diyerek genç sporcuyu çeyrek altınla ödüllendirdi.

GELİBOLULU MİLLİ OKÇUYA HEDİYE YAĞMURU
Polonya’da yapılan Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda Makaralı Yay Gençler Yarışması’nda dünya ikincisi olan Milli Takımda bulunan üç sporcudan biri olan Özgürcan Alıcı, Gelibolu’da ödüllendirilmeye devam ediyor.

Milli Okçu Alıcı, Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş tarafından altında ödüllendirilmişti. Milli sporcu Alıcı bugün de Gelibolu Uğur Dershaneleri Kurucusu Mustafa Türker tarafından düzenlenen bir törenle çeyrek altınla ödüllendirildi. Genç sporcu için düzenlenen törende konuşan Uğur Dershanesi Kurucusu Mustafa Türker, “Burada önemli olan bu başarıya talip olarak bu başarıyı yakalamaktır. Özgürcan Alıcı kardeşimizde bunu başarmıştır. Kendisini dersane olarak destekleyeceğiz” dedi.

Buradaki törenin ardından başarılı Milli Okçuyu Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özcar makamında kabul ederek kutladı. Milli okçu Özgürcan Alıcı ve antrenörü Emre Özdemir ile bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Derslerinde olduğu kadar, sporda da üstün meziyetleri ve başarısı olan bu genç kardeşimizi sadece sözlerle değil, maddi ve manevi olarak da desteklememiz gerekiyor. Dünyanın bir ucunda Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırırken ilçemizin adını da duyurması bizleri gururlandırıyor. Şimdi Özgürcan Alıcı’nın işi daha zor. Hem bu başarıyı korumak, hem de birinci olmaları için daha çok çalışmak zorunda. Sen bu başarınla dünya barışına da katkıda bulunuyorsun. Bunu başaracağına inanıyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir