Dünya Rekortmeni Çanakkaleli Sporcu Yeni Rekor Peşinde

13 Ekim 2011

Antalya’nın Kaş ilçesi açıklarında gerçekleştirilen etkinlikte serbest dalış ve paletsiz ip destekli 80 metre dalışta dünya rekorunu kıran Çanakkaleli Milli Sporcu Devrim Cenk Ulusoy, yeni hedefinin değişken ağırlıkla paletsiz 125 metre derinlikten yüzeye çıkma olduğunu söyledi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’yı ziyaret eden rekortmen Milli Sporcu Devrim Cenk Ulusoy, yaşamını ailesi ile birlikte Çanakkale’de sürdürdüğünü belirterek, “Çanakkale benim için ayrı bir manevi değeri olan bir yer. Bu sebeple dünya rekoru hazırlıklarımı Çanakkale’de yapıyorum. Antalya Kaş’ta bir süre önce üst üste kırdığım 2 dünya rekoru benim için ayrı bir önem taşıyor. Arka arkaya 2 dünya rekoru bu şekilde kırılmamıştı. Bundan sonraki hedefim ilk kez gerçekleştirilecek olan asansörde 125 metre derinliğe inilip oradan paletsiz olarak yüzeye çıkmak olacak. Bu gerçekten çok zor. Bunu başaracağıma inanıyorum” dedi.

Ulusoy, bu rekor denemesini Çanakkale’de yapmayı çok istediğini de belirterek, “Ancak Çanakkale 365 günün 300 günü rüzgarlı olan bir ilimiz. Bu rekor denemelerinin de hayati tehlikeye sebep olmadan yapılması gerekiyor. Bu sebeple burada bu rekor denemesini yapmam çok zor. Büyük ihtimalle Antalya Kaş’ta 2012 Temmuz ayında bu rekoru deneyeceğim. Eğer hava şatları müsait olursa Çanakkale’de Büyük Kemikli civarında bunu deneyebilirim” dedi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna da rekortmen sporcuyu kutlayarak, “Sağlık çok önemli. Bu sebeple tehlikeli olabilecek her türlü durumdan kaçınmak gerekiyor. Çok dikkatli ol” şeklinde konuştu. Ulusoy da doktorların 280 metre derinliğe kadar dalış yapabilme kapasitesinin olduğunu kendisine söylediğini ifade ederek, “Bu Allah vergisi bir durum” şeklinde konuştu. Vali Tuna daha sonra başarısı sebebiyle Ulusoy’a bir plaket verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir