Dünya Temizlik Gününde Çöp Toplama Etkinliği

Dünya Temizlik Gününde Çöp Toplama Etkinliği
20 Eylül 2021

Dünya Temizlik Günü, tüm dünya ve ülkede olduğu gibi Çanakkale'de de gerçekleştirilen bir dizi etkinlik ile kutlandı.

18 Eylül 2021 Cumartesi günü Dünya Temizlik günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak  Barbaros Mahallesi'nde bulunan 75. Yıl Parkı'nda çöp toplama etkinliği düzenlendi. Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay'ın yanı sıra Çanakkale 1915 İzcilik Gençlik Spor Kulübü, Koza Gençlik Derneği, Topluma Destek Derneği, Çanakkale Genç Kızılay, Çanakkale Kızılay İl Temsilciliği, Çanakkale Bisiklet Platformu, Çanakkale Leo Kulübü ve Gençlik Merkezi Gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, park alanına atılan gelişi güzel atıklar toplandı.

Dünya Temizlik Günü etkinlikleri, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Yaş Sebze ve Meyve Hali yanında yer alan yeşil alanda düzenlenen çöp toplama etkinliği ile devam etti. Temiz çevre bilincinin oluşturulması ve bu konuda farkındalık yaratmak amacı ile gerçekleştirilen etkinliğe; Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar ve SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Metin Suadiyeli katıldı.

Başkan Yardımcısı Mutluay, belediye personelleri ve gönüllüler ile beraber yeşil alana gelişi güzel atılan çeşitli atıkları toplayarak alanı temizledi.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir