Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri 2. Gününde Düşevi Oyuncuları’nı Ağırladı

24 Mart 2015

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ortaklığı ile gerçekleşen Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında Düşevi Oyuncuları, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda oyun sahneledi.

23 Mart 2015 Pazartesi günü, “Anadolu Kadınları” isimli oyunları ile Çanakkaleli tiyatro severler ile buluşan Düşevi Oyuncuları başarılı oyunculukları ve başarılı prodüksiyonları ile göz doldurdu.

Anadolu kökenli Ana Tanrıça Kibele ile başlayan oyun, Orta Çağ’dan günümüze gelen süreçte, Anadolu’da, kadının yerini, var olma mücadelesini işliyor. Amazon kadınlarından, Truvalı Helen’e, Orhan Gazi’nin Eşi Nilüfer Hatun’dan Hürrem Sultan’a tarihte iz bırakmış karakterler üzerinden kadın anlatılıyor.

Prof. Dr. Türkan Saylan’ın özellikle cüzzam hastaları üzerine yaptığı başarılı çalışmalarının canlandırılmasıyla son bulan oyun, ilgi ile izlendi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan ile birlikte izleyiciler arasındaydı. Başkan Gökhan, oyunun bitiminde oyuncuları tebrik ederek, onlara Çanakkale’ye özgü seramik tabak hediye etti.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir