Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Devam Ediyor

25 Mart 2016

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ortaklığı ile düzenlenen 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri ikinci gününde “Albayın Karısı”nı ağırladı.


Oyun, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü öğrencileri tarafından, Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek tiyatro salonunda sahnelendi.
Adnan Çevik’in yönetmenliğinde izleyici ile buluşan oyunda Sezer Akçe, Doğan Bekdoğdu, Janeta Ivanova, Didem Küçük, Fatma Konu, Erdoğan Soytürk, Burak Sönmez, Tuğçe Us, Muhammed Türkoğlu, Derya Yırtıcı rol aldı.
1

Eski Yugoslavya’nın 1990’lı yıllarda yaşadığı iç savaş döneminde geçen oyun, NATO uçaklarının üstlerinden vızır vızır geçtiği bir akıl hastanesinde yaşanan hayat tasarımını konu alıyor. Deliliği kimi zaman komik kimi zaman trajik biçimde anlatan Albayın Karısı, kimlik arayışından, kimlik anlamsızlığından, masal dünyasında bekleyen insanın acizliğine bir hikâye sahneliyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir