Dünya Üniversiteler Kongresi Organizasyon Komite Toplantısı Yapıldı

23 Şubat 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin 2010 yılında “Küresel Barış” temasıyla gerçekleştireceği “Dünya Üniversiteler Kongresi”nin organizasyon komite toplantısı Rektörlük Senato Salonunda yapıldı.

Organizasyonu şekillendirmek amacıyla gerçekleştirilen toplantıda Rektör Ali Akdemir?in yanı sıra akademik ve idari birimlerden öğretim üyeleri ve yöneticilerin de bulunduğu 36 katılımcı hazır bulundu. Kongreye ilişkin olumlu geri dönüşümlerin alındığı toplantıda Dünya Üniversiteler Birliği’nin kongreye önemli katkı sunacağı, çok sayıda salonda eşzamanlı toplantılar gerçekleştirileceği bilgileri verildi.
Davetli konuşmacılar, panelistler ve bildiri sahiplerinin sunumlarından oluşacak ve uluslararası düzeyde geniş bir katılımla gerçekleştirilecek organizasyonunun Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi?nin şehrin ve Türkiye?nin tanıtımına da önemli katkı sunacağı vurgulandı. Toplantıda kongreye ilişkin nitelikli ve dinamik bir web sayfasının hazırlanması, uluslararası çapta bilim insanları ile iletişimin sürdürülmesi ve afiş ve broşürlerde yeni güncellemelere gidilmesi de karara bağlandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir