“Dünyayı Kurtaran Adım”

25 Aralık 2014

Çanakkale Kent Konseyi’nde ÇOMÜ Genç Tema Topluluğu tarafından düzenlenen toplantıda Kaz Dağlarının Endemik Bitkileri gönüllü doğa koruyucusu Şahabettin Kalfa tarafından katılımcılara aktarıldı.

ÇOMÜ Genç Tema Topluluğu “Dünyayı Kurtaran Adım” projesi toplantısını Çanakkale Kent Konseyinde gerçekleştirdi. Topluluk üyelerinin ve TEMA gönüllülerinin katıldığı toplantıda sunumu gönüllü doğa koruyucusu Şahabettin Kalfa yaptı. Kaz dağı bölgesinde endemik bitki türleri üzerine araştırmalar yapan Kalfa katılımcılara Kaz Dağlarının doğası, doğal güzellikleri, endemik bitki türleri hakkında bilgiler verdi.

ÇOMÜ Genç Tema Topluluğu’ndan etkinlikle ilgili yapılan açıklamada “Dünyayı Kurtaran Adım projemizin ikinci basamağını çok değerli hocamız Şahabettin Kalfa’nın bilgi dolu konferansı ve Kaz Dağları Endemik Bitkileri tanıtımı için Kent Konseyi’ndeydik. Başar Uymaz’ın, il temsilcimizin de katıldığı bu etkinliğimiz Çomü Genç Temalarla ve gönüllülerimizle daha daha renklendi. Doğa için harekete geçildi.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir