Ege Denizi’nde 5.2 Büyüklüğünde Deprem

29 Aralık 2008

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi açıklarında saat 00.58 sıralarında orta şiddette bir deprem meydana geldi. Depreme uykuda yakalanan vatandaşlar kendilerini dışarı attı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, saat 00.58’de Ege Denizi’nde yerin 8,6 kilometre derinliğinde 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depreme uykuda yakalanan vatandaşların çoğu sarsıntının şiddeti ile birlikte kendilerini dışarı attı. Soğuk hava sebebiyle güçlükle dışarıda kalabilen Çanakkaleliler daha sonra evlerine geri dönmek zorunda kaldı.

Bu arada depremin Çanakkale il merkezinin dışında Eceabat, Gelibolu, Lapseki, Ayvacık ilçelerinde de hissedildiği öğrenildi. Yetkililer, depremin hissedildiği bölgelerde şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını belirtti.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi açıklarında Ege Denizi içinde saat 00.58 sıralarında meydana gelen orta şiddetteki depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor.

İHA muhabirinin Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, saat 00.58’de Ege Denizi’nde Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi açıklarında yerin 8,6 kilometre derinliğinde meydana gelen 5,2 büyüklüğünde depremin ardından aynı bölgede saat 01.06’da yerin 8.1 kilometre derinliğinde 3,2, saat 01.15’de yerin 5 kilometre derinliğinde 3.5 ve saat 02.41’de de yerin 5 kilometre derinliğinde 3,1 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir