Ege Denizi’nde Gemi Kazası

28 Haziran 2009

Ege Denizi Bozcaada açıklarında çarpışan Malta Bayraklı Ro-Ro gemisiyle Alman bayraklı boş yük gemisinde ölen yada yaralanan personel bulunmadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Hereke’den Fransa’ya giden ve içinde 32 araç bulunan Malta bayraklı 6 bin 19 grostonluk “Martı Prenses” isimli Ro-Ro gemisi, Bozcaada’nın 8 mil açıklarında Casablanka’dan Tuzla’ya boş olarak giden 14 bin 619 grotonluk “Renate Schulte” isimli boş yük gemisiyle çarpıştı. Kazada ” Renate Schulte” isimli boş yük gemisi “Martı Prenses” isimli Ro-Ro gemisine iskele baş omuzluk bölümünden ambar kısmına vurdu. Kaza sonrası Malta bayraklı yük gemisi ambar kısmından su almaya başladı.

Çanakkale Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri telsiz kanalı ile her iki kaptan ile yaptıkları görüşmede gemilerde personelden ölen yada yaralanan olmadığını belirtirken, bölgeye gönderilen “Söndüren 5” ve “Söndüren 10” römorkörleri ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait bot güvenlik önlemlerini sürdürüyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir