Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ege-Marmara Bölgesi Baro Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ege-Marmara Bölgesi Baro Başkanları Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve 20 Baro Başkanının katıldığı “Ege-Marmara Bölge Baro Başkanları Toplantısı” Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde gerçekleşti.

Meslek ve ülke sorunlarına ilişkin konuların ele alındığı toplantı çerçevesinde aşağıdaki hususların kamuoyuna duyurulmasına karar verildiği belirtildi:

– Avukatlık mesleğine, avukatlara ve Barolara yönelik saldırılara karşı mücadele kararlılıkla sürdürülecektir.
– Hukukun üstünlüğüne, hak ve özgürlüklere, adil yargılanma hakkına sahip çıkmak Baroların görevidir ve bu görevlerin yerine getirilmesine kararlılıkla devam edilecektir.
– Bir dünya mirası olan Kaz Dağları ve Madra Dağları?nın talan edilmesine karşı mücadele etmek ve bu mirasın korunması için duyarlı olmak toplumsal bir görevdir.
– Yıllarca süren mücadeleler neticesinde Avukatlık Kanunu ve diğer kanunlarda yer alan; mesleğimizden, meslek örgütlerimizden ve hukukun üstünlüğünü savunma görevi adına kazanılmış haklarımızdan asla vazgeçilmeyecektir.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir