Eğitim Yöneticilerine Uyuşturucu Kullanımı ile Mücadele Semineri Verildi

Eğitim Yöneticilerine Uyuşturucu Kullanımı ile Mücadele Semineri Verildi
12 Aralık 2014

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 8-9 Aralık Eğitim Seminerleri kapsamında 9 Aralık Salı günü “Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu Kullanımı İle Mücadele” semineri ile ilimiz eğitim yöneticileri bilgilendirildi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen seminerde, Halk Sağlığı Müdürlüğü Halk Sağlığı Uzmanı Psikolog Duygu Çoturoğlu’nun “Madde Bağımlılığı, Önleme ve Yaklaşım” sunumu ve İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Bağımlılığı İle Mücadele Türkiye Temsilcisi Harun Topal’ın “Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele” sunumları yer aldı.

Sunumlar öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş, bu yılı madde bağımlılığı ile mücadele yılı ilan etmek istediklerini belirterek “Bizim uyuşturucu maddelere esir edecek tek bir çocuğumuz bile yok. Sizlerden hassasiyet göstermenizi istiyorum. Merkez İlçede bu konuda eğitimlerimiz başlamıştır. Tüm öğretmen ve yöneticilerimiz bilgilendirildi. Yeşilay işbirliği ile formatör öğretmenlerimizi yetiştirdik. Bu konuda bize destek olacak ailelerimizi de bilgilendireceğiz.” dedi.

Sunumların ardından narkotik köpeği Şila’nın gösterisi yer aldı.

Sunumların sonunda Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş seminere yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Bağımlılığı İle Mücadele Türkiye Temsilcisi Harun Topal’a, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Doğancı ise Müdürlüğü Halk Sağlığı Uzmanı Psikolog Duygu Çoturoğlu’na çiçek ve teşekkür belgesi takdim etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir