Eğitimde Yine Cinsel Taciz!

02 Mart 2016

Çanakkale’nin Ezine İlçesi’ne bağlı Geyikli Mahallesi’ndeki Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde görevli müdürün, öğrencilere cinsel tacizde bulunması üzerine, müdürün tutuklandığı öğrenildi.

Çanakkale’nin Ezine İlçesi’ne bağlı Geyikli Mahallesi’nde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürünün, öğrencilere yönelik cinsel taciz iddiaları sonrasında ifadesi alınarak tutuklandığı öğrenildi. Çanakkale Olay Gazetesi’nden Seçkin Sağlam’ın haberine göre, taciz iddiasıyla tutuklanan müdürün, daha önce görev yaptığı Bayramiç İlçesi’nde de yine bir taciz olayıyla ilgili soruşturma geçirdiği ileri sürüldü.

MÜDÜRÜN ARKASINDA KİM VAR?
Söz konusu okul müdürünün, Geyikli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde müdürlük yaptığı sırada 2014 yılında yapılan müdürlük değerlendirmelerin sonucunda, müdürlük vasıflarını taşımaması nedeniyle görevden alınarak öğretmenliğe atandığı, 2015 yılındaki müdürlük sınavında ise 53 puan almasına rağmen tekrar aynı okulda müdür olarak görevlendirildiği ileri sürüldü. Taciz olayının gerçekleştiği okulda öğrenim gören bazı öğrencilerin aileleri ise, “Dün Kayseri, bugün Ezine, peki yarın neresi?” diye sordu. Aileler, söz konusu iddiaların yaygın olarak gündeme geldiğini ve çocuklarıyla ilgili endişelerinin giderek arttığını ifade ettiler. “Böyle öğretmen mi olur?” diyen aileler, “Biz çocuğumuzu şimdi o okula nasıl göndereceğiz? Çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz?” diyerek serzenişte bulundular.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir