Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ekmeğini Minare Boyayarak Kazanıyor

Ekmeğini Minare Boyayarak Kazanıyor

Çanakkale?nin Çan ilçesine 18 kilometre mesafede bulunan Bardakcılar köyündeki köy minaresinin tamir ve boya işini yapan 35 yıllık minare ustası Sedat Gökmen adeta ölüme meydan okuyor.

Biga ilçesi Kepekli köyünde ikamet eden Sedat Gökmen (51)yaz aylarında yurdun çeşitli yerlerinden gelen minare tamir ve boya işlerini 35 yıldır yaptığını belirterek; ?Yaşım ilerlediği için bu baba mesleğini devam ettirmesi için kardeşimin oğlu Fatih Gökmen?i (18) çırak olarak yanıma aldım. Bu mesleğin inceliklerini ona öğretiyorum. Minare tamir ve boya işlerini 25 ila 30 metre yükseklikte bir halata bağladığım ağaç tahtanın üzerine oturarak yapıyorum. Çalışma çok tehlikeli ama, yine de yerde yürümekten kolay? dedi.

Çan ilçesine bağlı bardakçılar köyündeki caminin tamir ve boya işlerini yapan minare ustası Sedat Gökmen, meslek hayatı boyunca bazı tehlikeli anlar yaşamasına rağmen ekmek parasını çıkarmak için bu işe devam ettiğini sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar

Yagmur (23/10/2009 17:05)

Dayi seninle gurur duyuyorum ama artik in asagi!

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir