Ekofest’in bu yılki teması “Ağaç”

02 Temmuz 2015

Geçtiğimiz yıl Narlı Köyü Üstü- Darıdere Tabiat Parkı- Fidanlık Mevkii’nde gerçekleşen Kaz Dağı Ekofestivali bu yıl yine aynı güzergahta düzenlenecek. Ayrıca 2. Kaz Dağı Ekofestivali bu yıl 19 ve 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye’de doğada gerçekleşen ilk Ekoloji Festivali ünvanını alan Kaz Dağı Ekofestivali, 19-23 Ağustos tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek. 20 Ağustos Perşembe günü Yoga,doğa yürüyüşü etkinlikleri ile başlayacak festival, Ekopazar kurulumu,festivale özel yemekler, Ekosanat, “Şiddetsiz Eylem”-Greenpeace, Hasan Basri Avcı ile Ormanda Ekosistem İnceleme Turu ve “Doğanın Rahminde İnsan”- Ayla
Seyhun, Mecit Ünal, Süheyla Doğan Ünal söyleşileri ile devam edecek. Festival ücreti ise günlük 10 TL, kombine 25 TL olarak belirlendi.
2. Kaz Dağı Ekofestivali için yapılan tanıtımda şu ifadelere yer verildi:

“Sabahları erkenden kalkıp doğa yürüyüşleri, yoga, ağaç gözlem turları yapacağız. Kahvaltımızın ardından yaratıcı drama, beden perküsyonu, resim, ağaç işleme, kukla gibi atölye çalışmalarına katılacağız. Öğle yemeğimizden sonra Ekosistem İçinde Ağacın Önemi, Türkiye’de HES Mücadelesi, Halk Kültüründe Ağaç, Edebiyat ve Doğa, Şiir ve Doğa gibi paneller, “Doğa’nın Psikiyatrik Sağaltım Üzerinde Etkisi, Doğa Hakları İçin Ekolojik Anayasa, Dengeli ve Sağlıklı Beslenme gibi söyleşiler gerçekleştireceğiz. Akşamüzerleri Ekolojik Yaşam Filmleri izleyeceğiz. Geceleri de birbirinden güzel konserlerle coşacağız.

Fırsat buldukça ağaç gölgelerinde uzanıp, derede yüzeceğiz. Ateş başında muhabbet edeceğiz.

Çocuklarımız için de resim, drama, spor, uçurtma gibi çeşitli etkinliklerimiz olacak.

Böyle bir festivalin doğada gerçekleştirilmesi büyük şehirlerde kalabalık, gürültü, betondan sıkılmış doğaseverler için bir soluk alma olanağı, bir yandan da yöredeki doğaseverlerle bir araya gelme fırsatı yaratacak, dayanışma, dostluk ve arkadaşlık duygularını pekiştirecek.

Bu projeye verilecek destek çok önemli güzel sonuçlar doğuracak.”

Festival hakkında daha detaylı bilgi için 0536 6479254-0536 4861744 nolu telefonları arayabilirsiniz.

Festival Programı

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir