El Emeği Göz Nurlarını Sergilediler

29 Aralık 2011

Çanakkale’de Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan “El Sanatları Kursu”na katılan kursiyerler düzenledikleri yeni yıl etkinliğinde eserlerini beğeniye sundu.

Gündem 21 atölyesinde açılan kursun Haziran ayına kadar süreceğini belirten usta öğretici Hülya Geyik, “Ücretsiz olan kursumuza 23 kişi katılıyor. Haftanın 5 günü sabah 09.30’dan 15.00’e kadar süren kurslarımızda bindallı, kurdelye, Maraş işi sim sırma, takı, boncuk işleme ve ahşap boyama gibi konularda eğitim veriliyor. Büyük emek isteyen kurslarımız Haziran ayının ortalarına kadar sürecek. Kurs sonunda ise yapılan eserler sergi ile beğeniye sunulacak” dedi.

Öte yandan kursiyerler ise etkinlik sayesinde daha önce yapamadıkları birçok el sanatını öğrenme fırsatı bulduklarını belirterek Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü ile kendilerini yetiştiren usta öğreticilere teşekkür etti.

Çanakkale Merkez Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Bayram Ali Dur da katıldığı etkinlikte kursiyerlerin birbirinden güzel eserlerini beğeni ile takip ettiklerini belirterek, el emeği göz nuru dökülerek hazırlanan bu eserlerin ileriki günlerde düzenlenecek bir sergi ile beğeniye sunulacağını söyledi.

Yılbaşına sayılı günler kala gerçekleştirilen etkinlikte daha sonra yeni yıl pastası kesilerek kursiyerlerin yaptıkları bindallılarla kısa bir defile gerçekleştirildi. Etkinliğe Çanakkale Merkez Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Bayram Ali Dur, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Özkan Vural, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir