“Elçi’nin hayatını kaybetmesi kara bir leke”

29 Kasım 2015

Çanakkale Baro Başkanı Avukat Bülent Şarlan, Diyarbakır Baro Başkanı Avukat Tahir Elçi’nin silahlı saldırı ile öldürülmesi ardından bir açıklama yaparak olayın “tarihte kara bir leke” olarak yer alacağını söyledi.

Hayatını kaybeden Elçi’nin cenazesi ise bu sabah saatlerinde Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morgundan avukatlar tarafından omuzlarda alındı. Elçi’nin tabutunun üzerine Diyarbakır Barosu’nun amblemi olan bir örtü serilerek, cenazesi töreninin yapılacağı Koşuyolu Parkı’na doğru yürüyüşe geçildi. Yürüyüş sırasında Elçi’nin fotoğrafı, Türkçe ve Kürtçe, ‘Seni unutmayacağız’ yazılı pankartlar ile taşındı.

İşte Çanakkale Barosu’ndan yapılan o açıklama:

“Diyarbakır Baro Başkanı Av. Tahir Elçi, bugün Diyarbakır da silahlı saldırıya uğramış ve çatışmada hayatını kaybetmiştir.

Terör bir kez daha çirkin yüzünü göstermiştir. Meydana gelen bu olay vahim, unutulmaz bir olay ve kara bir leke olarak tarihimizdeki yerini almıştır.

Bugün savunma, adalet yolunda bir şehit vermiştir. Her zaman baskı, tehdit, saldırı ve hatta ölümle yüzyüze olan meslektaşlarımız bugün kendilerine layık görülen ve insanlığın onuruna yakışmayan bir durumu yine tatmıştır. Daha vahimi ise meslektaşımızın, güpegündüz, bir büyük şehirde saldırıya uğramasıdır.

Olay esnasında ayrıca bir polisimizin de şehit olmuştur. Üzüntümüz büyüktür. Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile şehit polisimize Allah’tan rahmet, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir