Emekli Albay Sarızeybek Çanakkale’de

Emekli Albay Sarızeybek Çanakkale’de
09 Mart 2009

Türkiye’de terörün zirveye tırmandığı 1992-1994 yılarında Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulunan, 2005 yılında Ankara Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanı iken kendi isteğiyle emekliye ayrılan Albay Erdal Sarızeybek, konferans vermek üzere Çanakkale’ye geldi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 57. Alay Topluluğu’nun düzenlediği konferanstan önce Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şubesi’ni ziyaret eden emekli Albay Erdal Sarızeybek, bir süre Dernek Başkanı Necdet Erdinç ile görüştü. Gazilerin de hazır bulunduğu ziyarette, Çanakkale’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Erdal Sarızeybek, “Çanakkale 253 bin şehidimizin yattığı kutsal bir yer. Bu sebeple Çanakkale benim açımdan çok daha önemli bir yer” dedi.

Konuşmasında, Türkiye’de yaşanan terör olaylarına de değinen Sarızeybek, “Kardeş kardeşi mi öldürecek bu ülkede? Bin yıldır beraber yaşıyoruz bu ülkede. Bu olacak iş değil. İstiklal Savaşı’ndaki durum herhalde bugünkünden daha kolay değildi. Daha zordu. O günlerde o zorlukları aşmasını bilen bu ulus, bu zorlukları da aşmasını bilecektir. Yalnız onların o zamanlarda işi kolaymış. Çünkü düşman karşılarındaymış. Topu tüfeği karşısında belliymiş. Şimdi düşmanın kim olduğunu anlamak zor. Düşman günümüzde artık içimizde” dedi.

Terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini belirten Sarızeybek, “Pes etmeye hakkımız yok. Biz bu toprakları Amerika’dan, İsrail’den para ile satın almadık. Bu toprakların her karışında yüzlerce şehidimizin kanı var. Onların sayesinde bu topraklarda yaşıyoruz. Dolayısıyla bu toprakları terk etme gibi bir düşüncemiz olamaz. Bizler de şehitlerimiz gibi kanımızın son damlasına kadar çatışırız. Hepimiz Türk milleti olarak şehit oluruz. Eğer buna gücü yeten bir millet varsa gelsin bizimle mücadele etsin.
80 milyonluk Türk milletini haritadan silecek gücü olan bir devlet varsa gelsin, görelim” dedi.

Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Necdet Erdinç de Sarızeybek’e her zaman şehit ve gazilere destek olmasından dolayı teşekkür etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir