Emekli Astsubayın Evinden Tabanca ve Mermilerini Çaldılar

24 Şubat 2010

Çanakkale’de havacılar sitesinde kalan emekli astsubayın evine giren kimliği bilirsiz kişi ya da kişiler, 2 tabanca ile 72 mermiyi çaldı.

Edinilen bilgiye göre, bir iş dolayısıyla şehir dışında bulunan emekli astsubay Z.B’nin (64) evine kimliği belirsiz kişilerin girdiğini gören komşuları telefonla durumu kendisine bildirdi. Bunun üzerine il dışından evine dönen Z.B, birinci katta bulunan ikametinin alüminyumdan balkon penceresinin zorlanarak içeri girildiğini belirledi.

Emniyet birimlerinin de katıldığı incelemede, yatak odasının komedin çekmecesinde bulunan 1 adet Kırıkkale marka 6815141seri nolu kısa 9 mm çaplı tabanca, 5 adet mermi, Parabellum marka H10875 seri nolu 9 mm tabanca, buna şarjör, 67 fişek ve iki silaha ait ruhsatların çalındığı belirlendi. Bunun dışında evde bulunan 1 adet alyans yüzük, 3-5 adet üzeri taşlı bayan yüzüğü, 1 adet 14 ayar erkek yüzüğü, 1 adet JB viski, bir bankaya ait kredi kartı ile maaş kartının da çalındığı tespit edildi. Z.B toplam zararının 15 bin TL olduğunu ifade etti. Polis hırsız ya da hırsızları arıyor.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir