Emlak Zengini Anne ve Babasını Bulana 200 Bin YTL Ödül Verecek

05 Kasım 2008

Bursa’nın İznik ilçesinde 9 aydan beri kayıp olan yaşlı karı-kocadan halen haber alınamadı. Oğulları, anne ve babasını bulana 200 bin YTL ödül vereceğini açıkladı.

Yaklaşık 4 milyon YTL’lik mal varlığı olan İznikli emlak zengini Ahmet Refik Öner (82) ve Emine Öner (73) çiftinin Türkiye’nin her yerinde aranması için İznik Cumhuriyet Savcılığı gerekli talimatı gönderdi. Yaşlı çiftin Bursa’da oturan en büyük kızı emekli öğretmen Zeliha Bedel (55) ile Çanakkale’de ikamet eden ortanca oğlu emekli astsubay Kamil Öner (50), savcılıkta verdikleri ifadede, anne ve babalarını İstanbul’da yaşayan en küçük kardeşleri Kenan Öner’in kaçırdığını ileri sürmüştü.

Anne ve babasını kendisinin kaçırmadığını, 21 Nisan Pazar günü saat 14.00 sıralarında bir minibüs aracılığıyla tanımadığı şahısların kaçırdığını öne süren Kenan Öner, “Ben Fransa’da yaşadıktan sonra Türkiye’deki bir bankada genel müdürlük yaptım, birçok bankada da çeşitli görevlerde bulundum. Bütün mal varlığımı İznik’te bulunan babamın üzerine yaptım. Yani babam ve anneme ait olan her şey benimdir. Bunu bilen fırsatçı ağabeyim Kamil Öner 670 bin YTL ve ablam Zeliha Bedel de 480 bin YTL’yi anne ve babamdan tehdit zoru ile almışlardır. Bu olayı saklamak için Çanakkale’den diş doktoru oğlu ve 2 şahıs ile 21 Nisan Pazar günü anne ve babamı minibüse bindirerek kaçırmışlardır. Anne ve babamın kaçırılmasıyla ilgili beni sorumlu tutanları kınıyorum. Bu iki insanın tek amacı beni mirastan mağdur etmeye çalışmalarıdır. Anne ve babamı bulana 200 bin YTL vereceğim” iddialarında bulundu.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir