En sık kullanılan lazer epilasyon yöntemi nedir?

30 Haziran 2017

Epilasyon yöntemi kadınların ve erkeklerin vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmak ve yok etmek amacı taşıyan eski bir yöntemdir.
Lazer epilasyon ise gelişen modern teknolojik cihazlar yardımı ile istenmeyen bu tüyleri kalıcı olarak yok etmek için modern üretilen cihazlar ile yapılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon ağrısız, acısız ve kalıcı çözümler sunduğu için son zamanlarda hem kadınlar tarafından hem de erkekler tarafından en sık tercih edilen tüylerden kalıcı kurtulmanın yoludur.

Lazer Epilasyon

En sık kullanılan lazer epilasyon yöntemi
En iyi sonuç veren lazer epilasyon cihazları arasında en başta Alexandrite lazer epilasyon cihazı gelir. Alexandrite cihazlara alternatif olarak diot ve Nd-Yag sistemleri kullanılsa da Alexandrite cihazların verdiği olumlu sonuçları vermez.
Kıl yapısı kişiden kişiye farklılık gösterse de Alexandrite cihazlar lazer epilasyon yöntemlerinde en sık kullanılan cihazlardır.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon ağrılı ve acılı veren bir işlem midir?
Kişinin acıya ve ağrıya duyarlılık derecesini bağlı olarak değişiklik gösterse de lazer epilasyon tedavisinde gelinen teknoloji sayesinde artık acısız ağrısız lazer epilasyon keyfi yaşayabilirsiniz. Alexandrite cihazlar lazer atımları ile acıyı ve ağrıyı en aza indirirken bazı cihazlar ise soğutma yöntemlerini kullanarak bölgesel anestezi etkisi yaratarak acıyı ve ağrıyı en aza indirgemektedir.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon nasıl yapılır?
Lazer epilasyon kıl kümeleri ve kıl köklerine lazer ışınları ile taranarak tüm vücuda uygulanan yapılır. Lazer epilasyon da başarılı olmak için taranan bölgenin en ince ayrıntılarına kadar taranması sayesinde kıl köklerinden tamamen yok edilmesi amaçlanmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasın da kullanılan cihaz ve başlıklar başarının oranının arttırmaktadır. Kısacası başarılı ve kesin sonuç almak için cihazın önemi kadar tarama yapan uzman kişi ve yapılan tarama kalitesi önemlidir.

Lazer Epilasyon nasıl bir tedavidir?
Bu düşünce kişiden kişiye farklılık gösterse de kesin sonuç almak ve kıl köklerinden kurtulmak amaçlandığı için lazer epilasyon bir tedavi yöntemidir. Kıl kökleri farzlarını farklı dönemlerde yaşamakla birlikte 3 farklı fazdan oluşur. Lazer epilasyon cihazları farklı dalga boyları sayesinde kıl köklerine etki etmekte ve bunun neticesinde vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak amaçlanmaktadır. Kıl köklerinde bulunan renk maddesi sayesinde lazer ışınları kıl kökleri tarafından emilir. Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşmesiyle meydana gelen bu ısı kıl kökünü zayıflatıp tahrip ettikten sonra yeniden kıl uzamasına engel olur. Bunun neticesinde büyümekte olan kıllar tamamen yok edilmiş olur.

Lazer Epilasyon kimlere uygulanır?
Kadın erkek herkese lazer epilasyon uygulanır ancak lazer epilasyon için ergenlik döneminin bitişi ya da en erken 14 yaşını doldurmuş cinsiyet ayrımı söz konuşu değildir.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon uygulama süresi kaç seanstır?
Alexsandrite epicare cihazı ile en az 5 seans düzenli en fazla 8 seans aralığında sonuç alırsınız. Genellikle bayanlar arasında yapılan hata seanslara riayet etmemelerinden kaynaklanan sebeplerden dolayı seansların uzaması cihaza bağlı sebepler değildir. Çünkü kıl foliküllerine doğru zamanda yanı kılların büyüme evresinde atış görmesi için uzmanınızın verdiği seans aralığına uymalısınız. Aksi takdirde sonuç almanızda seans uzaması kaçınılmazdır.

Lazer Epilasyon kimlere uygulanamaz?

  • Yeterli klinik çalışma olmadığı için gebelik durumunda,
  • Lazer epilasyon yapılacak bölgede lokal enfeksiyon bulunuyorsa,
  • Epilepsi hastalarında ve kronik deri hastalığı olanlarda,
  • Işığa karşı duyarlılığa sebep olan yüksek doz A vitamini ve tetrasiklin gibi ilaç kullananlarda,
  • Işıkla birlikte tetiklenen SLE gibi hastalıkları olanlarda

Tanıtım içeriğidir.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir