Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Engelli Bireyler İçin Fiziksel Aktivitenin Dünyadaki Gelişimi” Programı Sona Erdi

“Engelli Bireyler İçin Fiziksel Aktivitenin Dünyadaki Gelişimi” Programı Sona Erdi

Dardonos Yerleşkesinde yürütülen, dört ülkeden katılımcılarla gerçekleştirilen “Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivitenin Dünyadaki Gelişimi” konulu dört haftalık yoğun program, temsili “Özel Olimpiyat Oyunları” ile kapandı.

Temsili Özel Olimpiyat Oyunlarına, Türkiye’nin Down Sendrom’lu ilk haltercisi ve 2003 Dünya Özel Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi başarı ile temsil eden 27 yaşındaki İsmail Sandıkçı da katıldı. Yoğun program tanıtım posterinde fotoğrafı da bulunan Sandıkçı’nın yanı sıra Çanakkale Engelliler Spor Kulübü sporcuları da programın kapanış etkinliğindeydi. Palacky Üniversitesinden Hana Valkova tarafından planlanan uygulamalı derste, Erasmus öğrencileri bir ay boyunca edindikleri bilgi ve deneyimleri Özel Olimpiyat Oyunlarında kullanma fırsatı buldular. Yoğun programın ardından bir de sınav olan katılımcılar, sertifikalarını alarak ülkelerine doğru yola çıktılar.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir