Engelliler Günü’nde En Anlamlı Etkinlik…

03 Aralık 2017

Çanakkale Koza Gençlik Derneği Aktif Tırtıllar projesi üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı bir projeye imza attı.

Koza Gençlik Derneği’nin Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi’nde toplanan Aktif Tırtıllar katılımcıları, burada ilk olarak çocuklara ders çalışma etkinliği gerçekleştirdi. Daha sonra çocuklara Çanakkale Altı Nokta Körler Derneği Çanakkale Şubesi’ne gidecekleri anlatıldı. Gözleri siyah bir kumaşla bağlanan çocuklar, Altı Nokta Körler Derneği Çanakkale Şubesi’ne bu şekilde gittiler. Çocuklara duyarlık kazandırmak, ve farkındalık yaratmak için yapılan proje çevredeki vatandaşlardan büyük alkış topladı. Altı Nokta Körler Derneği Çanakkale Şubesi’ne gelen çocuklara 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bazı sohbetler edildi. Etkinlikte görme engellilerin eğitim süreci ve karşılaştıkları zorluklar anlatıldı. Ayrıca çocuklara etkinlik kapsamında görme engelli alfabesi (Braille alfabesi) öğretildi. Aktif Tırtıllar çalışanları konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Belirli gün ve haftalarda olsun,
yapılan çalışmalarımızın temelinde çocuklara, insan hakları temelli davranış ve düşünce yapısını kazandırmak ve onları çevrelerine daha duyarlı hale getirmek var” ifadelerine yer verdi. (Sinem Göksel/ Video:Zuhal uygun)
(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir