Engelliler Haftası Etkinlik Programı Belli Oldu

08 Mayıs 2013

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi kolaylaştırıcılığında, ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, engelli sivil toplum örgütleri ve kentlilerin katılımıyla engelliler haftası programının belirlendiği bildirildi.

Geziler, spor müsabakaları, tiyatro gösterileri ve konserlerle renklenen bu yılki etkinlikler 10 Mayıs Cuma, saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek çelenk koyma töreni ve basın açıklamasıyla başlayacak. Kordondaki Sunset Cafe’de açılış kokteyli, Çimenlik Kalesi’nde temsili askerlik töreni ve saat 20:30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Engelliler Meclisi Halk Müziği Korosu tarafından verilecek Türk Halk Müziği konseriyle devam edecek.

İşitme Engelliler Spor Kulübü ve Çanakkale Dardanelspor gösteri maçı, bilek güreşi müsabakaları, tavla ve domino yarışları, kültürel gezilerin 10-16 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılacak etkinliklerden sadece bazıları olduğunu belirten Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İrfan Güz “Bu yıl tüm engelli dernekleri, kamu kurum ve kuruluşları ortak bir programda buluştu. Farkındalığı arttırabilmek için etkin bir hafta programı oluşturmaya çalıştık, engellilerin yapabilir olduklarını ve hayatın her alanında mücadele edebildiklerini, hem kendilerine hem de aksini düşünenlere göstermek istedik. Birbirinden başarılı konserlere imza atan Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu, bu sene ligi 1. sırada tamamlayarak play oflara kalan Boğazgücü Engelliler Spor Kulübü, Zihinsel Engelliler Tiyatro Topluluğu engellilerin yapabilir olduklarının en gerçekçi ve güzel örnekleridir. Engellilerimizin olduğu kadar tüm kentlilerimizin etkinliklerimize katılarak desteklemesinin, farkındalık oluşturmak ve birlikte yaşamak adına önemli olduğunu düşünüyor, tüm Çanakkale halkını engelliler adına etkinliklere davet ediyorum” dedi.

Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu Konseri
Ayrıca Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu bir başarıya daha imza atarak “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında 10 Mayıs’ta Cumhuriyet Meydanında ve 15 Mayıs’ta Balıkesir Kent Konseyi ev sahipliğinde Balıkesir’de bir dizi konser gerçekleştirecek:
10 Mayıs Cuma, saat 20:30 – Çanakkale Cumhuriyet Meydanı
15 Mayıs Çarşamba, saat 20:00 – Balıkesir Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir