Engelliler İçin “Su Altında Engel Yok” Projesi Başlıyor

21 Ağustos 2013

Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve Çanakkale Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin ortağı olduğu “Sualtında Engel Yok” isimli projeyle yüzme ve tüplü dalış sporuyla, 13-30 yaş arasındaki fiziksel engelli bireylerin sosyal hayata adaptasyonlarının sağlanması amaçlanıyor.

Çanakkale Kent Konseyi’nden yapılan açıklamada 15 Temmuz 2013 ? 15 Haziran 2014 tarihleri arasında Çanakkale’de yapılması planlanan, hedef kitlesi 13-30 yaş arasındaki fiziksel engelli bireyler olan projenin, engellerin aşılması adına “Sualtında Engel Yok” sloganıyla yola çıktığı ve projede engellilerin sosyal hayata adaptasyonlarının yüzme ve dalış sporuyla tanışmaları sağlanarak gerçekleştirileceği ifade edildi. 72 saat yüzme ve 72 saat dalış eğitimi alacak 30 engelliye, 30 kişilik gönüllü ekibinin yardımda bulunacağı belirtildi.

Kent Konseyi’nden yapılan açıklamada projeyle ilgili şu bilgilere de yer verildi;

Projenin özel amaçları 3 maddeden oluşmaktadır;

1. Engelli bireylerin ve gönüllülerin sosyal yaşamda ve sportif faaliyetlerde daha etkin olmalarının sağlanması ve toplumda farkındalık yaratmak,
2. Çanakkale yerelinde bulunan engelli bireylere yüzme ve aletli dalış (Scuba) sporunu tanıtmak,
3. Toplumda, engellilerin yardıma değil, olanaklara ihtiyacı olduğu algısını geliştirmektir.

Projede yer almak isteyen 13-30 yaş arasındaki fiziksel engelli bireyler ile gönüllü bireylerin 05.09.2013 tarihine kadar Çanakkale Kent Konseyi Engelli Meclisiyle iletişime geçmesi gerekmektedir.

İletişim Bilgileri
Adres: Kemalpaşa Mahallesi Molla Yakup Sokak No:15 Çanakkale
Tel: 0286 213 71 63 – 0286 217 73 09
e-mail: canakkalekentkonseyi@gmail.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir