Engelsiz Sağlık Akademisi Çanakkale Devlet Hastanesi’nde

02 Mart 2016

Çanakkale’de yaşamakta olan tüm engelliler ve ailelerinin ihtiyaçlarına yönelik tıbbi tanı-tedavi, rutin sağlık konrolü, psikososyal destek ve terapiler, sosyal yaşama uyum faaliyetleri sağlık hizmetleri transferi ve uzman sağlık personeli tarafından verilecek olan eğitim hizmetleri sonucunda engelliler ve ailelerinin bedensel sağlık seviyelerini ve ruhsal sağlık seviyelerini yükselterek yaşam kalitelerini geliştirmek için Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan Engelsiz Sağlık Akademisi Çanakkale Devlet Hastanesi’nde hayata geçirilmek üzere temelleri atıldı.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tezcan Sezgin, İdari Hizmetler Başkanı Dr.Aşkın Mert, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. İsmail Temiz, Mali Hizmetler Başkanı Cevat Sandalcı, Hastane Yöneticisi Uz. Hakan Çetin, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Seval Dokuzoğlu,Çanakkale Valiliği Proje Uzmanı Cantürk Şenol ve Çanakkale Sakatlar Derneği Başkanı Ümit Burunluların katıldığı bilgilendirme toplantısında Proje yazarı ve yöneticisi Rukiye Tunç bir sunum yaparak Engelsiz Sağlık Akademisinde neler yapılacağı hakkında bilgilendirdi.

İlimizde engelli hizmetleri koordinasyon merkezi konumunda hizmet vermesi planlanan ve Sakatlar Derneği ortaklığı ile desteklenecek olan Engelsiz Sağlık Akademisi engelliler ve ailelerine danışmanlık ve rehberlik ederek yaşamlarını kolaylaştırmak ve engellilerin sorunlarını ilimizde kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşarak Çanakkale ilinde engelsiz yaşam şartlarının gelişmesini sağlamak için oluşturuldu.

Çanakkale Devlet Hastanesi bünyesinde kurulacak olan proje kapsamında tıbbi hizmetler, psikososyal destek ve terapi, periyodik süreklilik arzeden eğitim hizmetleri, engellileri evlerinden hastaneye-hastaneden evlerine transfer hizmetleri, kaynaştırma etkinlikleri ve tüm engelli hizmetlerini sunabilecek ve koordine edebilecek bir koordinasyon merkezi haline gelecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir