Erdener Can’dan Ak Parti Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ile İlgili Açıklama

15 Ağustos 2013

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Seçim İşleri Başkanı Av. Erdener Can, son günlerde basında bazı kişilerin Çanakkale Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olduklarına dair yayınlanan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Erdener Can yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Son günlerde basında bazı kişilerin Partimizden Çanakkale Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olduklarına dair haberler yayınlanmaktadır.
2014 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimlerde partimizi temsil edecek Çanakkale Belediye Başkan adayı henüz belirlenmiş değildir. Bu konuda teşkilatımızın yetkili organları tarafından gerekli çalışmalar yapılmaktadır.
Şu an itibariyle AK PARTİ teşkilatı olarak Çanakkale Belediye Başkanlığı adaylığı için hiç kimseye teklif götürmedik, hiç kimse ile bu konuda görüşmelerimiz olmamıştır. Ülkemizin en güzide şehirlerinden biri olan ve milli mücadelenin simge kentlerinden biri haline gelmiş bulunan kentimizi önümüzdeki 5 yıllık süreçte sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın en modern kenti haline getirmek; turizmden eğitime, ulaşımdan sağlığa kadar büyük bir cazibe merkezi yapmak ve belediyecilikte çıtayı çok üst seviyelere taşımak adına büyük bir istek ve arzumuz bulunmaktadır.
Bu amaçla da önümüzde ki süreçte partimize başvuruda bulunacak belediye başkanı aday adaylarının içinden şehrimize en uygun adayı çıkarmak için, genel merkezimizle birlikte değerlendirmeler ve gerekli çalışmaları yaptıktan sonra karar vererek kamuoyuyla paylaşacağız.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir