Erenköy (İntepe) Viyadüğe Kavuşuyor

12 Temmuz 2011

Çanakkale merkeze bağlı Erenköy (İntepe) beldesinde sivil toplum kuruluşlarının bütün tepkilerine rağmen yapılmasının ardından kısa sürede çöken ve ardından da kaldırılan varyantın yerine 102 metre uzunluğunda viyadük yapılacak.

Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcıoğlu, İntepe (Erenköy) varyantının yerine viyadük yapılması ile ilgili ihalenin sonuçlandığını belirterek, 202 metre uzunluğundaki viyadüğün inşasına kısa sürede başlanacağını söyledi.

Erenköy (İntepe) Belediye Başkanı Alaaddin Özkurnaz ise Türkiye’de girişi olmayan tek yerin kendi beldeleri olduğunu iddia ederek, “10 yıldan buyana çektiğimiz çilenin haddi hesabı yok. Daha önce gerek bizim, gerekse sivil toplum kuruluşlarının bütün tepkilerine rağmen trilyonlarca lira para ödenerek buraya varyant yapıldı. Ardından çökmeler oldu ve varyant kaldırıldı. Bu kadar paraya da yazık oldu. Yıllardan buyana yöre halkı ile bu yolu kullananlar büyük çile çekiyor. En kısa sürede viyadüğün yapılarak hizmete açılmasını bekliyoruz” dedi

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir