Erzurum Ticaret Borsası, Çanakkale Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

22 Mart 2015

Borsalar arası ticari, kültürel ve kurumsal ilişkileri geliştirmek amacıyla ve İlimizin tanıtımı ve 2015 yılındaki faaliyetler kapsamında tüm borsaları olağan toplantılarından birini Çanakkale’de yapmaları için davet gönderen Çanakkale Ticaret Borsasını 22 Mart 2015 Pazar günü saat 11.00’de Erzurum Ticaret Borsası ziyaret etti.

Ziyaretin ev sahipliğini yapan Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen toplantıda Başkan yardımcı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu, Meclis Üyesi Melih Gündoğdu ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu. Erzurum Ticaret Borsasını temsilen ise Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Hınıslıoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Akgün, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet ziyaret ettiler.

Erzurum Ticaret Borsasının ziyareti ve yapılan görüşmeler hakkında bir basın açıklaması yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal “2015 Çanakkale Savaşlarımızın 100. Yılı hem Çanakkale’miz hem de ülkemiz için çok özel bir yıl. Çanakkale Ticaret borsası olarak bizler ülkemizdeki borsalarımızı bu özel yılda ilimize, borsamıza davet ettik. Bugünde Erzurum Ticaret Borsamız ile birlikte olduk. Ziyaretleri bizleri ziyadesi ile memnun etti. Çanakkale Ticaret Borsamızın çalışmaları hakkında bilgiler verdik. Kendileri ile karşılıklı fikir alışverişi ve bilgilendirmelerde bulunduk” dedi.

Borsa Başkan yardımcısı Gökhan Uysal açıklamasının devamında “Erzurum Ticaret Borsamızın bugünkü ziyaretleri önümüzdeki günlerde iki borsamız arasında yapılacak olan işbirlikleri ve kurumlarımız arasında ticaretin gelişmesine de vesile olacaktır. Bizlerde önümüzdeki süreçte Erzurum borsamıza iade-i ziyarette bulunarak hayvancılık ve tarım ile ilgili sektörleri yerinde inceleme fırsatı yakalayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Borsa Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal açıklamasında son olarak “Erzurum Ticaret Borsasındaki dostlarımızı Çanakkale’de ve Borsamızda ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Toplantımız çok faydalı ve verimli oldu. Özellikle Canlı hayvan sektörü ile ilgili olarak bilgi paylaşımında bulunduk. Sektörün sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili tespitlerimizi değerlendirdik. Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı olan 2015 yılında kurumlar arasındaki bu işbirliğimizin çok daha anlamlı ve değerli olacağını düşünüyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Gökhan Uysal, Erzurum Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Hınıslıoğlu’ya ziyaretin anısına Çanakkale’ye özgü Troia figürlü Serak Tabak ve yöresel ürünler takdim etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir