Esenler Mahallesi’ne Semt Pazarı Yapılacak

02 Haziran 2011

Çanakkale Belediyesi ile Esenler Mahallesi Semt Pazarı’nın yapımını üstlenen Hamitoğlu İnşaat Limited Şirketi arasında imza töreni gerçekleştirildi.

Esenler Mahallesi’nde, 4 bin650 metrekare alan üzerinde, 2 bin 473 metrekarelik üstü kapalı 288 adet peron, tuvalet, çay ocağı, çocuk oyun alanı, belediye hizmet bürosu gibi donatı alanlarının yer alacağı Semt Pazarı için imzalar atıldı. Belediye hizmet binasında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, semt pazarının Ağustos 2011 tarihinde tamamlanacağını belirterek, “Esenler Mahallesindeki şehitliğin arka kısmında 4 bin 650 metrekarelik alanı pazaryeri olarak meclis tarafından imar planında tespit edildi ve işlendi. Bunun 2 bin 473 metrekarelik bölümü, yani sadece esnafların bulunduğu alanın üstü kapalı olacak. Burada sadece gıda maddelerinin satışı yapılacak. Yani giyim konfeksiyon olmayacak. Keşfin ihale tarihini 27 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirdik. Keşif bedeli ise 847 bin 418 TL idi. İhaleye 4 firma iştirak etti. Bu firmalar arasında Hamitoğlu İnşaat Limited Şirketi en uygun teklifi vererek ihaleyi aldı. Yer teslim tarihinden itibaren 75 gün içerisinde yani Ağustos 2011 tarihinde semt pazarı tamamlanacak ve Cumartesi pazarı olarak hizmete açılacak” dedi.

Başkan Gökhan, Barbaros Mahallesi’nde de sadece gıda maddelerinin satıldığı bir semt pazarı alanı arayışlarına devam ettiklerini sözlerine ekledi. Daha önce de pazar alanları inşa ettiklerini ifade eden Hamitoğlu İnş. Ltd. Şti. Firması Sahibi Bozan İzci ise, Çanakkalelilere yeni semt pazarının hayırlı olmasını diledi. Yapılan konuşmaların ardından Esenler Semt Pazarı sözleşmesinin imzalanmasıyla tören sona erdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir