Esenler Sosyal Yaşam Evi Kursiyerleri El Sanatlarını Sergiliyor

08 Mayıs 2013

Esenler Sosyal Yaşam Evi Kursiyerleri El Sanatlarını Sergiliyor

Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evleri’nde çalışmalarını sürdüren kentli kadınlar, eserlerini bir bir sergilemeye devam ediyor.

Son olarak Esenler Sosyal Yaşam Evi El Sanatları Kursiyerleri tamamladıkları ahşap boyama, kurdele nakışı ve çeyiz ürünleri hazırlama modüllerini muhteşem bir sergiyle kentlilerin beğenisine sundu.

Çanakkale Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde, eğitmen Seher LAÇİNKAYA eşliğinde yaklaşık yedi aydır el sanatları eğitimi alan kadınlar, el emeklerini sergilemenin mutluluğunu yaşarken bu imkanı Sosyal Yaşam Evleri yoluyla kendilerine sağlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a teşekkürlerini ilettiler.

Serginin açılışını gerçekleştiren ve eserleri tek tek inceleyen Başkan Gökhan, başarılı çalışmaları için kursiyerleri, eğitmenleri ve sosyal hizmet uzmanlarını tebrik etti.

Sosyal Hizmet Evi’nde gerçekleştirilen diğer faaliyetler hakkında da bilgiler alan Gökhan, kursiyerler ile kente ilişkin sohbet ederek çocuk sınıfının da çalışmalarına katıldı.

BARIŞIN VE ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİ BAŞKAN GÖKHAN’I HEYECANLANDIRDI
Esenler Sosyal Hizmet Evinde çocuk sınıfının çalışmalarına katılan Başkan Gökhan, çocukların takım çalışması ile el işi kâğıtlarından özgürlüğün simgesi olarak tanımladıkları kelebek motifi yaptıklarını öğrenince büyük mutluluk yaşadı. Gökhan, “demek ki söylemlerimiz amacına ulaşıyor. Kentimizin en küçük bireyleri bile bunu özümsemiş. Büyük mutluluk duydum.” dedi. Ardından çocuklar hazırladıkları kelebek figürünü Başkan Gökhan’a hediye ettiler.

Belediye yetkilileri kentlinin sosyal, kültürel ve haklar konusunda bilgilendirildiği, çeşitli alanlarda kursların ve bilgilendirme çalışmalarının yürütüldüğü, toplum kalkınması hizmetlerinin sunulabilmesine olanak sağlamak amacı ile yapılandırılan ve binlerce kişinin çeşitli konularda faydalandığı Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evleri çalışmalarının artarak devam edeceğini belirttiler.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir