Eski TİM Başkanı Oğuz Satıcı, ÇOMÜ’de Seminer Verdi

05 Mart 2012

2001-2008 Dönemi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı yapan Oğuz Satıcı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Troia Kültür Merkezi’nde seminer verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu tarafından “Liderlik Seminerleri-2” kapsamında organize edilen ve YDS Akademinin ana sponsorluğunda, gerçekleştirilen seminere YDS Akademi’nin yönetim kurulu başkanı Yücel Yılmaz, Park Yeşil Genel Koordinatörü Cemil Görür, merkez ve ilçe meslek yüksekokullarından bir çok öğrenci katıldı.

Liderlik semineri’nin açılış konuşmasını yapan Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri liderliğin önemli bir kavram olduğunu belirterek: “bizler mezun olan öğrencilerimizin nitelikli ve donanımlı olduğu kadar, her alanda girişimci, lider ve yönetici olmasını arzu ediyoruz ve etkinliklerimizi daha çok bu alanlara yönelik yapmaya çalışıyoruz” dedi. Topluluk Genel Başkanı Kahraman Uzan ise topluluk olarak yapılan çalışmalardan ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Liderlik seminerinde konuşan ve genellikle girişimcilik ile ilgili bilgiler aktaran Eski Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı şunları aktardı: “Girişimci şartları iyi okumalıdır, ısrarcı olmak girişimcilikte önemli bir faktördür. Dünyayı iyi okumalı, ve bir girişimci dünya kaynaklarını ülke yararına kullanmak noktasında kafa yormalıdır. İyi bir fikri binlerce kişi düşünebilir bir kişi uygular. İşte uygulayan kazanır” dedi. Soru ve cevapların ardından seminer sona erdi.

Seminerden sonra öğrencilere katılım belgesi verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir