Eskişehir Ticaret Borsası Çanakkale Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

19 Mart 2015

Ticaret Borsası Çanakkale’nin tanıtımı ve 2015 yılındaki faaliyetler kapsamında Türkiye’deki tüm borsalara olağan toplantılarından birini Çanakkale’de yapmaları, borsalar arası ticari, kültürel ve kurumsal ilişkileri geliştirmek amacıyla davet mektubu göndermişti. Bu davetler kapsamında ilk ziyaret 18 Mart günü Eskişehir Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirildi.

Ziyaretin ev sahipliğini yapan Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen toplantıda Başkan S. Kaya Üzen, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu, Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Yıldırım ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu. Misafir Eskişehir Borsasını ise Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Meclis Başkanı Hasan Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Adnan Yılmaz ve Genel sekreter yard. Taner Zorlukol Olmak üzere 16 kişilik heyet halinde ziyarette bulundu.

Eskişehir Ticaret Borsasının ziyareti ve yapılan görüşmeler hakkında bir basın açıklaması yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen “2015 hem Çanakkale hem de ülkemiz için çok özel bir yıl. Kardeşlik duygularımızı geliştireceğimiz, ülkemizi dünyaya tanıtacağımız, önemli üst düzey ziyaretlerin gerçekleşeceği bir yıl. Borsa olarak da bizler ülkemizdeki kardeş borsalarımızı ilimize 2015 yılında davet ettik. Müşterek gündemli toplantımızı Çanakkale’de yapmalarını istedik.
Bugün bu ziyaretlerden ilkini Eskişehir Borsamız gerçekleştirdi. Eskişehir Borsamız çok anlamlı bir günde kurumumuzu, ilimizi ziyaret etti. Zafer günümüzü tebrik ettiler. Geniş katılımlı ve yoğun gündemli bir toplantı oldu. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk”
dedi.

Borsa Başkanı Kaya Üzen açıklamasında devamla “2015 ülkemizde sadece tanıtım ve lobicilik yılı olmayacak. Şehirlerimiz, kültürlerimiz, insanlarımız arasında da dostluk ve kurumlarımız arasında ticaretin geliştiği bir yıl olacak.
Diğer taraftan biz bu çalışmalarımızı bu yıl dünya ölçeğine taşıyoruz. Hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde görev yaptığımız uluslararası kuruluşlarda, hem Borsamıza gelen resmi heyetlere hem de yurt dışında katıldığımız fuar, toplantı ve meclislerde 2015 yılını, ülkemizin faaliyetlerini ve tanıtımlarını çok detaylı anlatmaya çalışıyoruz. O kuruluşları da Borsamıza ve ilimize davet ediyoruz.
Bu adımlarımızın sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başladık. Eskişehir’deki meslektaşlarımızı, işadamlarımızı bugün Borsa’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Bizler için bu ziyaretin 18 Mart gününe tesadüf etmesi de ayrıca çok anlamlı oldu. Çok hoş bir sürpriz oldu”
dedi.

Borsa Başkanı Kaya Üzen açıklamasında son olarak “Odalar ve borsalar ülkemizde özel sektörün kurumsallaşmasında, lobi faaliyetlerinde ve farklı alanlardaki birikimlerde çok büyük bir ilerleme kaydettiler. Özellikle tarımın yoğun olduğu vilayetlerdeki borsalarımız çok büyük kurumsallaşma ve yatırım atağı gerçekleştirdiler. Bulundukları bölgeye çok büyük yatırımların önünü açtılar. Çok önemli bir sivil toplum kuruluşu ve strateji kurumu haline geldiler.
Ülkemiz ekonomisinin büyüme ve gelişmesine paralel olarak odalarımız ve borsalarımız da çok büyük gelişme gösterdiler. İhracatımızın, tanıtımın ve yatırımların lokomotifi oldular. Bu nedenle 2015 yılında ülkemizde faaliyet gösteren tüm Borsaları ilimizde ağırlamamız bizler için hem çok anlamlı hem de tecrübe geliştiren bir adım olacak. Bu vesileyle Eskişehir Borsasındaki dostlarımızı Çanakkale’de ağırlamaktan ve davetimize icabet ettikleri için büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Ülkemizdeki diğer borsaları da şehitliklerimizde, Borsamızda görmekten istiyoruz. Çünkü Çanakkale’de herkesten bir parça vardır”
dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir